• $12,8489
  • €14,5852
  • 740.717
  • 1813.26
5 Şubat 2012 Pazar 04:51 | Son Güncelleme:

'Aynı enerjiye sahibiz'

'Aynı enerjiye sahibiz'

Erdoğan, 'Yılmadan inşallah ülkemize çok daha büyük hizmetler kazandıracağız' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'yi kurdukları 14 Ağustos'ta nasıl bir enerji ve heyecana sahiplerse, bugün de aynı heyecana, aynı enerjiye, hatta çok daha fazlasına sahip olduklarını belirterek, ''Yılmadan, yorulmadan, rehavete asla kapılmadan, gurur ve kibri yanımıza, yöremize yaklaştırmadan milletimize hizmet edecek, inşallah ülkemize çok daha büyük hizmetler kazandıracağız'' dedi.

Erdoğan, Büyükada Anadolu Kulübü'nde yapılan AK Parti Adalar İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'ne gönderdiği mesajda, kongrenin başarılı geçmesini dileyerek, ilçe, ülke, millet ve demokrasi için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bu anlamlı günümüzde, bu demokrasi şöleninde yanınızda olmak, oradaki coşku ve heyecanı sizlerle paylaşmak beni şüphesiz ziyadesiyle mutlu ederdi. Bugün aranızda bulunamasam bile yaşadığınız sevinç, coşku ve heyecanı en az sizler kadar yüreğimde hissediyorum.

12 Haziran seçimlerinde, Türkiye'deki her iki seçmenden birinin oyunu alarak, yüzde 50 oy oranıyla üçüncü kez millete hizmetkarlık vazifesini üstlendik. Öncelikle teşkilatımızın tüm mensuplarını bir kez daha bu büyük ve tarihi başarıdan dolayı tebrik ediyorum. 5 seçimi ve 2 halk oylamasını kazanarak Türkiye'nin en büyük siyasi hareketi haline gelen AK Parti'nin bu büyük başarısında en büyük pay, AK Parti teşkilatlarınındır; teşkilatlarımızdaki inanç, azim, birlik ve bütünlüğün semeresi olan enerji ve berekettir. Hiç kuşkusuz, elde edilen başarı teşkilatımızın tüm mensuplarının, tüm kademelerinin ortak başarısıdır. Ancak, elde ettiğimiz başarı, milletimizden gördüğümüz takdir ve teveccüh, sorumluluğumuzu bir kat daha artırmıştır.''

''Milletimiz 9 yıllık icraatlarımızı takdir ettiğini ifade etmiş; ama aynı zamanda bizden daha fazla hizmet beklediğini, başladığımız projeleri bitirmemizi istediğini, yeni ve büyük projeleri başlatmamızı arzuladığını sandık yoluyla bize iletmiştir'' diyen Erdoğan, mesajını şöyle sürdürdü:

''Şunu özellikle bilmenizi istiyorum; üçüncü iktidar dönemimiz, tıpkı öncekiler gibi, daha fazla gayretle eser ürettiğimiz, milletimize çok daha fazla hizmet ürettiğimiz, Türkiye'yi daha da büyüttüğümüz ve güçlendirdiğimiz bir dönem olacaktır. Üçüncü iktidar dönemimiz, AK Parti'nin ustalık dönemidir.

Teşkilatımızdaki, her kademedeki arkadaşımızın, bu anlayış ve bu özveriyle hareket edeceğine yürekten inanıyorum. Partimizi kurduğumuz 14 Ağustos'ta nasıl bir enerji ve heyecana sahipsek, bugün de aynı heyecana, aynı enerjiye, hatta çok daha fazlasına sahibiz. Yılmadan, yorulmadan, rehavete asla kapılmadan, gurur ve kibri yanımıza, yöremize yaklaştırmadan milletimize hizmet edecek, inşallah ülkemize çok daha büyük hizmetler kazandıracağız.

Bu vesileyle, ilçe teşkilatımızda bugüne kadar görev almış, hizmet etmiş, sorumluluk üstlenmiş, başkanından mahalle veya köy temsilcisine kadar her bir arkadaşıma en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Bu kutlu yolculuk esnasında hayatını kaybetmiş arkadaşlarımız varsa, onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Kongrede seçilecek kardeşlerime şimdiden başarılar diliyorum. Kongremizin, hayra, dostluğa, birlik ve dayanışmaya vesile olmasını, demokrasi ve kardeşlik içinde yürütülmesini temenni ediyor; sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.''

Ortak karar çıktı! Türk-İş, DİSK ve Hak-İş'ten asgari ücret açıklaması
Ortak karar çıktı! Türk-İş, DİSK ve Hak-İş'ten asgari ücret açıklaması

Ortak karar çıktı! Türk-İş, DİSK ve Hak-İş'ten asgari ücret açıklaması

Masadaki rakam belli oldu! Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü!
 Masadaki rakam belli oldu! Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü!

Masadaki rakam belli oldu! Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü!

'Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek'... Tarihi proje için geri sayım
'Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek'... Tarihi proje için geri sayım

"Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek"... Tarihi proje için geri sayım

<p>Erdoğan, faiz-kur manipülasyonlarıyla mücadeleden Birleşik Arap Emirlikleri ile normalleşen ilişk

Başkan Erdoğan: Göreceksiniz enflasyon düşecek

Türkiye'de satılan en ucuz sıfır otomobiller ve fiyatları

Hangi vitamin eksikliği hangi hastalığa yol açar

Omicron varyantı nedir? Omicron varyantı belirtileri nelerdir?