İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7664
  • 5.6096
  • 198.06
  • 103.327
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Amerika'ya yargı yolu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü YPG’ye silah veren ABD’yle ilgili hukuki süreç başlatılabileceğini söyledi.

x

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  partisinin grup toplantısının ardından bir gazetecinin, “Amerika’nın terör örgütlerine yönelik desteğinin uluslararası hukukta ya da iç hukukta bir karşılığı var mı, Türkiye bu noktada bir adım atacak mı” sorusuna, “Bunların her türlü çalışmasını yapıyoruz” dedi. Mahkemeye taşıma durumu olup olmadığı sorusuna “Her şey” cevabını veren Erdoğan, “Uluslararası hukukta bir karşılığı var mı” diye sorulması üzerine “Olmaz olur mu? Böyle bir saçmalık olur mu? Buralarda hiçbir hak ve yetkin yok, üstelik NATO’da birlikte olduğun ülkeyi, terör örgütlerini beslemek suretiyle kendi ortağın olan ülkeye saldırtıyorsun. Bize düşen bu müracaatımızı yapmak, hak arama müracaatımızı yapmak” dedi.

MÜNBİǒTEN ÇIKIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: “Bir diğeri de terör örgütüne böyle bir desteği vermek, yardım ve yataklık yapmak zaten ulusal ve uluslararası hukukta suç teşkil ediyor. Birileri farklı yaklaşabilir ama biz üzerimize düşen görevi yapalım, adımlarımızı atalım. Her iki alanda inceliyor arkadaşlarımız.”

GRUP, ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısı kürsüye gelen çocuklarla renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar kürsüde şiirler okudu.  Erdoğan, “Artık bir çocuk meclisi kurmak şart” dedi. 

‘UYUYAN DEVİ UYANDIRDILAR’

Cumhurbaşkanı  Erdoğan partisinin grup toplantısında şunları söyledi:  Türkiye’yi topladıkları çapulcularla aynı kefeye koyanlar, kimin eşkıya sürüsü kimin gerçekten devlet olduğunu yavaş yavaş görmeye başladılar. Biz sabırlı bir millet ve devletiz. Barış için huzur için kendimizle birlikte tüm dostlarımızın da güvenliği için elimizden geleni yapmaktan çekinmeyiz. Son iki asrı hep fedakârlıkla geçirdik. Gözümüzün önünde yalanla, diplomatik sahtekârlıklarla 5 milyon metrekarelik vatanımız adeta talan edildi. Geriye kala kala 780 bin metrekare bu ülke kaldı. Bizi öyle çok zorladılar ki sonunda uyuyan devi uyandırdılar, bunu böyle bilsinler.

MÜNBİǒTEN ÇIKIN 

Bunu görüyor mu Amerika? Sayın Obama da doğru konuşmadı şu anda Sayın Trump da aynı yolda gidiyor. Bize “Münbiç’ten çıkacağız” dediler. Peki niye duruyorsunuz? Hadi çıkın. Kimleri getirdiniz oraya? PYD’yi, YPG’yi, PKK’yı. Biz Münbiç’e topraklarını asıl sahiplerine teslim etmek için geleceğiz. 

Bir izleyici Erdoğan için türkü söyledi.

MİLLİ DEĞİLSE TURK ADI ALINACAK

Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliğinin kapısına kilit vurulması yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Erdoğan, “Ben onu açıkladım. Onun başındaki ‘Türk’ ifadesi zaten Bakanlar Kurulu kararı, onun oradan süratle çıkartılması lazım. Sadece Tabipler Birliği değil, Barolar Birliği ile ilgili de aynı şey. Bunların milli, yerli, bu ülkenin yaptığı vatanı koruma ile ilgili mücadelede yanımızda olma durumları yok, tam aksine karşımızda yer alma, teröristlere sahip çıkma, onlarla yandaş olma gibi bir durumları var. Bunları tamamen kaldırıp, sadece Türk Tabipleri Birliği değil, tabipler her grup kendi oluşumunu yapar, faaliyetini gösterir. Aynı şekilde hukukçular. Ondan sonra oraya gelip çöreklenme diye bir şey olmaz. Bu konuda Bakanlar Kurulu da gereken adımı atar” şeklinde konuştu.

Erdoğan grupta Rabia selamı yaptı. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Manchester United´in yıldız futbolcusu Paul Pogba umreye gitti. Yıldız futbolcu Kabe´den çektiği bir

Paul Pogba Kabe´den milyonlara böyle seslendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Böyle veda herkese nasip olmaz!

'Bayrama kadar 860 milyon lira destek vereceğiz'

En Çok Okunanlar