• $8,5759
  • €10,1317
  • 496.261
  • 1360.75
30 Temmuz 2020 Perşembe 00:48 | Son Güncelleme:

AK Partili Bülent Turan sordu: Tuncay Özkan bu yasaya nerede direndi!

AK Partili Bülent Turan sordu: Tuncay Özkan bu yasaya nerede direndi!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Sosyal medya yasasına direneceğiz” diyen CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'a tepki gösterdi.

Turan, Özkan için “16 saat süren kanun görüşmelerine hiç gelmedi. Nerede direndi acaba” ifadesini kullandı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın “Sosyal medyayı sansürleyecek düzenlemeye karşı öncelikle gençleri ve bütün kullanıcıları özgürlüklerini savunmaya çağırıyoruz. İfade özgürlüğünü ortadan kaldıracak bu düzenlemeye karşı bütün mecralarda kullanıcılar özgürlüklerini savunmalıdır. Sonuna kadar direneceğiz” şeklindeki ifadesini kişisel Twitter hesabında paylaştı. Söz konusu düzenlemeye dair görüşmelerin 16 saat sürdüğünü hatırlatan Turan, “16 saat süren kanun görüşmelerine hiç gelmedi. Nerede direndi acaba” diye sordu.

HAKLAR KORUNACAK

Turan, devamında “Yoksa sorun Tuncay Özkan’ın gelmemesi değil, bu üslupta bir tweet atması... Oysa düzenleme asla bir sansür yasası değil aksine kişi haklarını gözeten, unutulma hakkı, Türkiye’de temsilcilik gibi önemli düzenlemeler içeren Avrupa ülkelerinde de benzerleri olan makul bir yasa” görüşünü dile getirdi.  

<p>Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs Türk halkını görmezden gelen, gerçeklerden kopuk ve sadece Rum tarafı

AB'ye Maraş kınaması

Düzce'de asırlık ağaç caddeye devrildi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 ayrı noktada orman yangını meydana geldi

Elazığlı girişimci atıl durumdaki otobüs ve minibüsleri karavana dönüştürüyor