• $7,5231
  • €8,9913
  • 409.893
  • 1538.27
21 Temmuz 2014 Pazartesi 01:45 | Son Güncelleme:

AK Partili belediyelerden imar harekatı

AK Partili belediyelerden imar harekatı

Filistin kentlerindeki ihtiyaçlar, AK Parti'nin "kardeş belediyecilik" uygulamasıyla hızla giderilecek.

HAKKI KURBAN / ANKARA

İsrail'in katliama giriştiği Filistin'de yaraları Türkiye saracak. AK Parti, Türkiye'deki şehirler arasında uyguladığı "kardeş belediyecilik" formülünü, Filistin için de uygulamaya geçirmeyi planlıyor. Muhtemel ateşkesle birlikte Türkiye'nin "imar operasyonu" başlayacak. 

ALTYAPISI YERLE BİR

İsrail'in iki gün içinde 400 ton bomba yağdırdığı Filistin'de, okullar, hastaneler, huzurevleri, sosyal tesisler, devlet daireleri büyük zarar gördü. Bazıları neredeyse kullanılamaz hale geldi. 

BELEDİYELER İŞBAŞINDA

AK Parti'nin Türkiye'deki belediyeleri eşleştirerek uygulamaya koyduğu "kardeş belediyecilik" uygulamasına Filistin kentleri de dahil edilecek. İmha edilen altyapı, Türkiye'deki belediyeler tarafından yeniden yapılacak.İstanbul, Ankara, Konya, Kayseri gibi büyükşehirlerin katkılarıyla, hayata tutunmakta zorlanan Filistinlilerin yaraları sarılmaya çalışılacak. 

BAŞBAKAN ÖNEM VERİYOR

Gazze'deki ihtiyaçların acilliğinden dolayı bu kentle başlayacak "kardeş belediye" desteği, diğer kentleri de içine alacak. Türkiye Belediyeler Birliği de bu çalışmada rol üstlenecek. Yardım kampanyalarından toplanan paraların da, acil ihtiyaçların karşılanması için kullanılması öngörülüyor.

<p>Bomba arama köpekleri 'Ban' ve 'Tim', Barış Pınarı bölgesindeki sivil halka yönelik büyük bir sal

Barış Pınarı bölgesinde 'Ban' ve 'Tim' büyük saldırıyı önledi

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi yüzde 58,23'e yükseldi

Ünlü sanatçının önce imzasını sonra da canını aldı

Bu yiyecekleri tüketirken dikkat! Bağımlılık yapıyor