• $ 7,2916
  • € 8,5355
  • 477.149
  • 1060.59
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
02 Haziran 2016 Perşembe 14:14 | Son Güncelleme:

Türk Büyükelçi geri çağrıldı

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Parlamentosu'nun 'Ermeni soykırımı'nı kabul etmesi üzerine Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi'ni istişareler için geri çağrıldığını açıkladı. Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla saat 19.00'da İstanbul'a indi.

Başbakan Binali Yıldırım, Alman Federal Meclisi'nin Ermeni iddialarına ilişkin kararına ilişkin, "bizim geçmişimizde yüz kızartacak, başımızı öne eğdirecek hiç bir olay yoktur. Türkiye'nin Almanya Büyükelçisini istişareler için Türkiye'ye geri çağırdık." dedi.

Başbakan Yıldırım, "Türkiye'nin Almanya Büyükelçisini istişareler için Türkiye'ye geri çağırdık. Tabii ki karar metnini kapsamıyla gördükten sonra atılacak adımları atmakta bir saniye bile tereddüt etmeyiz. Bu millet hiç kimseden emir almadı, hiç kimseye boyun eğmedi, biz Allah'ın önünde eğiliriz, milletimiz ne isterse onu yerine getiririz." diye konuştu.

TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

Almanya Federal Meclisi'nde (Bundestag) 1915 olaylarına ilişkin tasarının kabul edilmesinin ardından istişarede bulunmak üzere Ankara'ya çağrılan Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, İstanbul'a geldi.

Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla saat 19.00'da Atatürk Havalimanı'na ulaşan Büyükelçi Karslıoğlu, burada kendisini bekleyen gazetecilerin soruları karşısında, "Hep beraber gördük, yaşadık" dedi.

Büyükelçi Karslıoğlu'nun havalimanında bir süre dinlendikten sonra THY'ye ait tarifeli uçakla Ankara'ya gideceği öğrenildi.

Taksim Meydanı'nda bayılma numarası yapıp insanlardan para koparmaya çalıştı

Taksim Meydanı'nda bayılma numarası yapıp insanlardan para koparmaya çalıştı

Trabzon'da fındık hasadına başlandı

Trabzon'da fındık hasadına başlandı

Haliç Köprüsü'ndeki bakım çalışmaları

Haliç Köprüsü'ndeki bakım çalışmalarının ikinci etabı başladı

2020 yaz modasında neler ön planda?

2020 yaz modasında neler ön planda?