• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
25 Haziran 2018 Pazartesi 14:20 | Son Güncelleme:

AK Parti'den Muharrem İnce'nin açıklamalarına ilk yorum: Tavrını takdir etmek lazım

AK Parti'den Muharrem İnce'nin açıklamalarına ilk yorum: Tavrını takdir etmek lazım

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin bugün gerçekleştirdiği basın toplantısındaki ifadelerini değerlendirerek, "Muharrem İnce'nin bugünkü tavrını takdir etmek lazım. İnce'nin mesajları umut verici" dedi.

CNN Türk'e konuşan Ünal, "Cumhurbaşkanımız hem belediye başkanlığı hem başbakanlığı hem cumhurbaşkanlığı döneminde her zaman kucağını açtı, elini uzattı ama takdir edersiniz ki sıkılı yumrukla tokalaşamazsınız" ifadesini kullandı.

Ünal, "Muharrem İnce'nin kullandığı cümle önemli. 'Başkalarının yenilgileri üzerine galibiyet inşa edemezsiniz. Kendi zaferinizi kazanmak için çalışmanız gerekir. Siyaset böyle bir şey. Muharrem İnce'nin bu sözünü çok değerli bulduğumu söyleyeyim. İnce'nin bugünkü tavrını takdir etmek lazım. İnce'nin mesajları umut verici" dedi.

Ünal, "Bu seçimin sonuçlarıyla ilgili oturacağız, kampanya ile ilgili Genel Başkanımıza bir rapor hazırlayacağız. Seçmen bize ne dedi? Hangi mesajları verdi? Diğer siyasi partilerin pozisyonuna dair çok ciddi çalışmalar yapacağız ve bunun sonucunda da kendi pozisyonumuzu belirleyeceğiz" diye konuştu.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından basın toplantısı düzenleyen İnce, "Bize ulaşan tutanaklarla YSK'nın açıkladığı oranlar arasında anlamlı bir farklılık yoktur. Seçim sonuçlarını kabul ediyorum. Türkiye bölünmez. Dün görüşlerine hiç katılmadığım Erdoğan bile güzel bir şey söyledi. Dedi ki, 'Bizde katılım yüzde 80'ler üzerinde. Yüzde 30'larda katılım olan ülkeler bize demokrasi dersi vermesin.' Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz" demişti.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü