• $8,6176
  • €10,2903
  • 494.072
  • 1415.95
26 Mayıs 2021 Çarşamba 23:54 | Son Güncelleme:

AK Parti Sözcüsü Çelik: Mafya siyasette referans olamaz

AK Parti Sözcüsü Çelik: Mafya siyasette referans olamaz

AK Parti Sözcüsü Çelik, “AK Parti MYK'sı, Süleyman Soylu'yla, eski Başbakanımızla ilgili iddiaları en güçlü şekilde reddetmektedir” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik, "İllegal mafyatik bir kişinin iftiraları gündeme getiriliyor. AK Parti MYK'sı, Süleyman Soylu'yla ilgili, eski Başbakanımızla ilgili bu iddiaları en güçlü şekilde reddetmektedir" dedi. Çelik şunları kaydetti:

TARİHİ BİR HATA

"İllegal mafyatik adamların siyasette referans olarak kabul edilmesinin yanlış olduğunu söyledim. Siyasetin doğasında olmaması gereken bir şey yaptılar ve illegal alanda yöneltilen iddiaları malzeme olarak kullanmak gibisinden tarihi bir hata yaptılar.

Temel meselelerden biri şudur. Siyasete dışardan saldırı olur. Önemli olan Türk siyasetinin içindeki herkesin saldırıya karşı saldırı gayrimeşru alandan geldiği için kategorik olarak reddetmesi gerekir. Siyasi demeç verirken zaten bir suç örgütü liderinin sözlerini esas almak vahim durum ortaya çıkarmaktadır. Arkadaşlarımızın kendileri, bu çirkinliklere muhatap olmuş arkadaşlarımız yargıya başvuruyor zaten."

Çelik şunları söyledi: "Bu kurguların, oyunların her zaman farkındayız. Devletin hedef alındığını, bunlarla ne yapılmak istendiğini net olarak görüyoruz. Siyasetin, meşru alanın korunması gerektiğini ifade ediyoruz."

AKŞENER'E DEVLET ADABI UYARISI

Çelik, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e şu eleştirilerde bulundu: "Cumhurbaşkanımızın azılı düşmanlarının tarafından söylemediği şey maalesef Meral Akşener tarafından söylendi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı hiçbir şekilde katille yan yana getirilemez. Bu devlet adabının gereğidir."

<p>AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen Akşam TV canlı yayınına konuk oldu. Şen, Aksam.com.t

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen: Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 51

Karpuzdaki büyük tehlike! Böyleyse sakın yemeyin

Türkiye üretim üssü oluyor! İşte Türkiye'de akıllı telefon üreten firmalar

Yumurtanın hiç bilmediğiniz kullanım alanı