• $7,1666
  • €8,74
  • 414.017
  • 1483.02
22 Şubat 2021 Pazartesi 14:32 | Son Güncelleme:

Son dakika haberleri... AK Parti İstanbul İl Başkanı adayı belli oldu

Son dakika haberleri... AK Parti İstanbul İl Başkanı adayı belli oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, İstanbul İl Başkanı adayının Osman Nuri Kabaktepe olduğunu duyurdu.

AK Parti'nin İstanbul İl Başkanı adayı belli oldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, adayın Osman Nuri Kabaktepe olduğunu duyurdu.

Kandemir, "Görevi devredecek olan İl Başkanımız Bayram Şenocak'a bugüne kadar göstermiş olduğu emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Partimize ve İstanbul'umuza hayırlı olsun." açıklamasında bulundu.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970'te Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP'den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Osman Nuri Kabaktepe kimdir? AK Parti İstanbul İl Başkan adayı Osman Nuri Kabaktepe kaç yaşında ve nereli?


Haberin Özeti

AK Parti'nin İstanbul İl Başkanı adayı Osman Nuri Kabaktepe oldu.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?
• 1 Aralık 1970'te Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğan Kabaktepe, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olarak aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.
• Refah Partisi ve Fazilet Partisi'nde çeşitli görevler üstlenen Kabaktepe, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.
<p>Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum'da öğretmenlere aşı uygulaması programına katılarak korona

Öğretmenlere aşı yapılıyor... Milli Eğitim Bakanı Selçuk aşı yaptırdı

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü