• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
21 Nisan 2021 Çarşamba 09:39 | Son Güncelleme:

Derya Yanık kimdir, mesleği ne, kaç yaşında? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık aslen nereli?

Derya Yanık kimdir, mesleği ne, kaç yaşında" Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık aslen nereli"

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin karar Resmi Gazete'de yayınlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık oldu. Öğrencilik yıllarından bu yana sivil toplum çalışmalarının içinde olan Yanık, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin yanı sıra pek çok başkaca dernek ve vakıfta üye, yönetim kurulu üyesi ve istişare kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Peki, Derya Yanık kimdir, kaç yaşında? Derya Yanık mesleği nedir?

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin karar Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Yanık, İnsan hakları, aile hukuku, çocuk ve kadın hakları alanlarıyla ilgili pek çok sivil toplum çalışmasında yer aldı. Peki, Derya Yanık kimdir, kaç yaşında? Derya Yanık mesleği nedir?

DERYA YANIK KİMDİR?

Derya Yanık 1972 yılında Kadirli'de doğdu. İlköğrenimini Kadirli'de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Derya Yanık 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aralık 1996 itibariyle İstanbul Barosu'na bağlı olarak Avukatlık Stajını tamamladı. Aynı tarihten bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır.

İnsan hakları, aile hukuku, çocuk ve kadın hakları alanlarıyla ilgili pek çok sivil toplum çalışmasında yer aldı. Çeşitli basın-yayın organlarında muhtelif tarihlerde mesleki, edebi ve siyasi yazı ve çalışmaları yayınlanmış ve yayınlanmaktadır.

AKPARTİ İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olup 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. Dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AKPARTİ Grup Sözcülüğü görevlerini ifa etmiştir.

Öğrencilik yıllarından bu yana sivil toplum çalışmalarının içinde olan Yanık, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin yanı sıra pek çok başkaca dernek ve vakıfta üye, yönetim kurulu üyesi ve istişare kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

  • derya yanık
  • derya yanık kimdir
  • aile ve sosyal hizmetler bakanı
  • derya yanık mesleği ne
  • derya yanık kaç yaşında
  • derya yanık nereli
<p>Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı te

MSB: 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı