• $7,6282
  • €9,0814
  • 417.476
  • 1546.5
25 Mart 2018 Pazar 01:00 | Son Güncelleme:

Afrin artık Afrinlilerindir!

Afrin artık Afrinlilerindir!

Afrin’i temizleme harekatı tamamlandı. TSK bütün yerleşim yerlerinin alındığını açıklayarak bomba ve tuzakların imha edildikten sonra sivil halkın evlerine dönebileceğini müjdeledi. 

3740 terörist etkisiz hale getirildi

Suriye’nin Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatı kapsamında halkı ve güvenlik güçlerini hedef alan el yapımı patlayıcılar ile bubi tuzakları temizlenmeye devam ediliyor. Afrin’in Kezyan yerleşim yerinde 4 mayın ve el yapımı patlayıcı tuzağı tespit edilerek etkisiz hale getirildi. Şeyh Hadid bölgesinde de tespit edilen tünel girişlerinde 10 elektrikli fünye imha edildi. Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3740 oldu.

TAMAMEN KONTROL ALTINDA 

Genelkurmay Başkanlığı Afrin bölgesinde kontrolün tamamen sağlandığını, bölge halkının güvenle evlerine dönüşlerini sağlamak için arama tarama çalışmalarının devam ettiği bildirildi. 

Mehmetçik elleriyle yemek dağıttı

Türk Kızılayı, AFAD ve İHH halkın her türlü ihtiyacını gideriyor. Dün de tüm köylere gezici aşeviyle giden Kızılay ve Mehmetçik elleriyle sıcak yemek ve içinde gıdadan, temizliğe kadar birçok ürün bulunan yardım kolilerini halka dağıttı.

Afrinliler her sabah huzura uyanıyor. Teröristlerin zulmünü ve geçirdikleri kötü günleri unutmaya çalışan halkın yüzünü Türkiye’den gelen yardımlar güldürüyor.

Tel Rıfat da Zeytin Dalı istiyor

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’in PYD/PKK terör örgü- tünden temizlenmesini memnuniyetle karşılayan Tel Rıfat halkı, kendi şehirlerinin de terör örgütlerinden kurtarılması için şehir meydanında toplandı. Halkının kent meydanındaki gösterisi, insansız hava aracı tarafından görüntülendi. İnsansız hava aracının söz konusu görüntüsü, TSK’nın sosyal medya hesaplarından, “Terör örgütlerinden kentin temizlenmesini isteyen Tel Rıfat halkı sokaklara döküldü” ifadesiyle paylaşıldı. 

Alçaklar öğrencileri hedef aldı 

Şanlıurfa Eyyübiye’de belediyede çalışan temizlik görevlisi Mehmet Mengi, sokak üzerinde temizlik yaptığı sırada Eyyübiye Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi yolu üzerinde, kablolara sarılı telsizi ve paketi fark etti. Çocukları bölgeden uzaklaştıran Mengi, polise ihbarda bulundu. Polis, düzeneğin tank mayınıyla güçlendirilmiş bomba olduğu tespit etti. Bomba, fünyeyle patlatılarak imha edildi. 

Polis bombayı bırakan teröristleri yakalamak için operasyon başlattı. 

Kanası sivil kıyafetliler taşıyordu!

Afrin'de yaralı olarak yakalanan 17 yaşındaki YPG’li terörist A.S.T, ifadesinde bu tuzağa nasıl düştüğünü anlattı. Savcılık iddianamede ‘suça sürüklenen çocuk’ vurgusu yaptı. İşte o itirafl ar: 2016’da Kamışlı’da 8. Sınıfta okurken ailem fakir diye bir arkadaşımın vasıtasıyla örgüte katıldım. 2,5 ay eğitim kampında 30 kişiyle hem silahlı hem de siyasi eğitim gördüm. Münbiç’te 80 kişiyle sabotaj, bomba ve suikast eğitimi aldık. Zeytin Dalı başlayınca Afrin’e getirdiler. Cinderesi’nde vuruldum. Kanası taşıyanlar sivil kıyafetle gizleniyorlar. Müslümanı Müslümana kırdırmaya çalışıyorlar. Ben şimdi anlıyorum.

<p>Galatasaray Süper Lig'in 29. haftasında  Demir Grup Sivasspor'u sahasında konuk etti. Maç 2-2 ber

Galatasaray 2-2 Sivasspor Maç Yorumu

Edirne'de 4 metrekareye 1 kişi'' kuralı uygulanacak

Defineciler 120 yıllık tarihi evi talan etti

Ağrı'da dondurucu soğukların etkisini sürdürüyor