İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0795
  • 5.0103
  • 175.26
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Adalet Bakanı Gül'den CHP'li Aldan'a sert tepki: Bu canını ortaya koyan milletimize hakaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın bir radyo programında 15 Temmuz şehitleri ile ilgili yaptığı açıklamalara Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, tepki gösterdi. Bakan Gül CHP milletvekili Ömer Süha Aldan için "bilinçaltının dışa vurumu olan bu edepsiz ve alçakça açıklama, 15 Temmuz'da canını ortaya koyan milletimize ağır bir hakarettir". dedi

x

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın bir radyo programında 15 Temmuz şehitleri ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda bulunan Bakan Gül, katıldığı bir radyo programında, 696 sayılı KHK üzerinden tepki çeken açıklamalar yapan CHP'li Ömer Süha Aldan'yı eleştirdi.

"EDEPSİZ VE ALÇAKÇA"

Gül, "CHP milletvekili Ömer Süha Aldan'ın, son KHK ile ilgili haddini ve maksadını aşan garabet açıklamalarını şiddetle kınıyorum. Adeta darbe girişiminin başarısız oluşuna üzülmüş bir bilinçaltının dışa vurumu olan bu edepsiz ve alçakça açıklama, 15 Temmuz'da canını ortaya koyan milletimize ağır bir hakarettir. Bir milletvekilinin görevi milletimize hakaret ederek darbeci katillere kalkan olmak değildir. Bu konuda CHP yönetimi ve söz konusu milletvekili, başta kendi seçmeni olmak üzere milletimizin tamamından özür dileyene kadar meselenin takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Doğru iş için destek isteyen herkesin yanında olmaya devam edece

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğru iş için destek isteyen herkesin yanında oldum

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Doğalgaz yerli ünite ile çıkartılacak

TSK Cinderes'in tam ortasına kurdu!

En Çok Okunanlar