• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
27 Ağustos 2012 Pazartesi 02:54 | Son Güncelleme:

'Açılım süreci tersine döndü'

'Açılım süreci tersine döndü'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Hükümetin 2009 yılında başlattığı açılım sürecini değerlendirirken, “Şimdi bu tersine döndü. Karanlığa doğru ilerliyoruz. Bize Sivas’ın ötesine geçemez diyenler şimdi 300 koruma ile bölgeyi gezemiyorlar” dedi.

Gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini açıklayan Tekin, gelinen noktanın “karanlık” olduğunu savunarak, “İktidar raydan çıktı. Güzel günler değil, karanlık günler geliyoruz” dedi. Tekin, şunları söyledi:

“KUŞKULU: Son dönemdeki yaşadıklarımız kabul edilebilir olaylar değil. İktidar parlamentoyu yok sayıp parlamento dışında kuşkulu güçlerle bu işi götürmeye başladı. Bu çok tehlikeli bir noktadır. İç politika da, dış politika da bunu kaldırmaz. Son 10 yıldır maalesef Türkiye’nin en önemli sorunu terör ve Kürt sorunu. Bir siyasi parti Türkiye’nin geleceğini kendi siyasi geleceği ile eş tutuyorsa maalesef bu sorunların üstesinden gelemez ve raydan çıkar.

KIBLE FARKLI MI?: Açılım kitapçığının 77. sayfasında ‘Hakkari’deki Anneler de Yozgatlı anneler de aynı kıbleye bakıyor, evladı için aynı duayı okuyor’ diye yazmıştınız. Buna aynen imzamızı atıyoruz. O zaman iktidara şunu hatırlatıyorum. Suriye’de savaş çığırtkanlığı yapıyorsunuz. Oradaki anaların kıblesi de aynı kıble değil mi? Onların kıblesi farklı mı?

KARANLIĞA İLERLİYORUZ: Sayın Arınç’a kendi açılım kitapçıklarını okumasını öneriyorum. Nereden nereye geldiklerini bir değerlendirsin. Kitapçığın kapağında karanlıktan aydınlığa doğru giden bir resim var. Bugün bu resim tam tersi duruma dönmüş durumda. CHP’ye Sivas’ın ötesine gidemiyorsunuz diyenler bugün Hakkari’de 300 koruma ile gezemiyorlar. Bu bölgenin güvenliğinden sorumlu bakan güvenliğini sağlayamıyorsa vatandaşın güvenliği nasıl sağlanacak.”

ANKA

<p>Antarktika'da Brunt Buz Sahanlığı'ndan 1,270 kilometrekarelik büyük bir parça buzul, çatlayarak k

Antarktika'dan korkutan görüntü: 1,270 kilometrekarelik buzul parçası kopma noktasına geldi

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek