• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
23 Ocak 2021 Cumartesi 03:45 | Son Güncelleme:

'AB ile yeni yol haritası için mutabakata vardık'

'AB ile yeni yol haritası için mutabakata vardık'

Bakn Çavuşoğlu Brüksel temaslarının ikinci gününde, “Muhataplarımızda pozitif yaklaşıma ilişkin aynı kararlılığı gördük, uygulamada da görmek istiyoruz” dedi.

Brüksel’de temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez-Amor ile bir araya geldi.

Çavuşoğlu “Doğu Akdeniz konferansı önerimiz vardı. Bu konferansı nasıl gerçekleştirebileceğimizi de ele aldık. Bundan sonraki süreçte somut atılabilecek adımları gözden geçirdik. Bir yol haritası üzerinde çalışma fikrinde mutabık kaldık. Muhataplarımızda da pozitif yaklaşıma ilişkin aynı kararlılığı gördük, uygulamada da görmek istiyoruz. Cumhurbaşkanımız, AB Konseyi ve Komisyonu Başkanı’nı Türkiye’ye davet etti. Onlar daveti kabul etti. Tarihi belirliyoruz” dedi. 

DENDİAS YANLIŞ YAPIYOR

Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’ın Girit’ıin güney ve doğusunda kıta sahanlığını 12 mile çıkarma açıklamasıyla ilgili, “Şahsi dostum ama yaptığı yanlış açıklamanın hükmü yok. İstikşafi görüşmeler başlayacak, bu tür provakosyonların Yunanistan’a yararı yok” dedi.  

<p>Peki, koronavirüste son durum ne? Aşılarla ilgili yapılan araştırmalar  bize ne söylüyor? Sürü ba

Aşı araştırmaları bize ne söylüyor?

Suya yumurta kırarak balık avladı! Böylesi ne görüldü ne de duyuldu

Biz fark etmeden etrafımızı saran yüzler

Sabahları kendinizi yorgun hissediyorsanız bu karışımı deneyin