• $9,5353
  • €11,1058
  • 549.732
  • 1509.2
6 Ekim 2021 Çarşamba 07:01 | Son Güncelleme:

6 partiden Meclis'te ‘eyalet' buluşması

6 partiden Meclis'te ‘eyalet' buluşması

Millet İttifakı'nı oluşturan partiler, Meclis'te CHP'nin ‘özerklik' içeren taslağını görüştü.

Millet İttifakı bileşenleri CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin yanı sıra Deva Partisi ile Gelecek Partisi temsilcileri, "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" toplantılarının üçüncüsünü TBMM'de yaptı. CHP, Abant toplantısında parlamenter sisteme ilişkin hazırladığı raporda, eyalet sistemi şeklinde değerlendirilen yerel yönetimlerin kültürel yoğunluklarına göre idari ve mali olarak özerkleşmesini şart koşmuştu.

HDP TALEPLERİ İÇERİDE

HDP'nin dışarıda tutulduğu ancak taleplerinin toplantı içeriğinde tartışıldığı değerlendirilen "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" konulu görüşmelerin üçüncüsü için 6 siyasi parti genel başkanları tarafından belirlenen isimlerin katıldığı buluşmada "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" üzerinde uzlaşı sağlandığı belirtildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, çalışmalarının son derece verimli geçtiğini, temel ilkelerde uzlaştıklarını belirtti. Erkek, sık sık toplanacaklarını ifade ederek "Çalışmalar güzel gidiyor. Çok acelemiz de yok. Sonuçta ortak bir metin oluştu. Genel başkanlara sunacağız" dedi.

<p>Onlar Türkiye'nin Vurcu İHA'sı. Mehmetçiğin  kötü gün dostu. Yerli ve milli İHA sistemi Kargu.</p

Kargu Vurucu İHA'lar Teşkilat dizisinde marifetlerini sergiledi

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu