• $ 6,7688
  • € 7,6343
  • 366.799
  • 110022
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
05 Ekim 2019 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

5 milyon kitaplık kütüphane hazır

Başkan Erdoğan dünyanın sayılı kütüphaneleri arasına girecek olan Beştepe Külliyesi’nde inceleme yaptı, çok yakında hizmete gireceğinin müjdesini verdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Beştepe Millet Camii’nde kıldı. Erdoğan, namaz çıkışında kendisini bekleyen vatandaşlarla selamlaştı. Yoğun ilgiyle karşılaşan Erdoğan, vatandaşlara, ‘Kuran-ı Kerim’den Sureler ve Dualar’ isimli kitabı dağıttı. Erdoğan, kendisini bekleyen çocuklara da oyuncak verdi. Başkan Erdoğan ardından da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde bulunan kütüphaneyi inceledi. Başkan Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanlığı Kütüphanemiz çok yakında milletimizin hizmetinde olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” ifadesini kullandı. 

5 MİLYON KİTAP HEDEFİ

Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi dünyanın sayılı, Türkiye’nin ise en büyük kütüphanesi olacak. 5 milyon kitap hedefiyle başlanan kütüphanenin açılışı için artık sayılı günler kaldı. Resmi açılışın bu ay içinde Başkan Erdoğan tarafından yapılması öngürülüyor. İlk etapta 2 milyon civarında basılı eserin toplandığı kütüphanede 500 bin civarında da süreli yayının bulunacağı açıklandı. 

24 SAAT  HİZMET  VERECEK 

130 bin metrekare kapalı alana sahip olan kütüphane 24 saat hizmet verecek. 

Basılı kitapların dijital kopyalarına da yer verilen kütüphanede yaş gruplarına göre ayrı salonlar yer alacak. Cemil Meriç, İlber Ortaylı, Mehmet Şevket Eygi gibi aydınların bağışladıkları eserler de kütüphanede hizmete sunulacak.  

Başkan Erdoğan sınırdaki komutanların toplantısına telefonla katıldı

Başkan Erdoğan sınırdaki komutanların toplantısına telefonla katıldı

İstanbul'da büyüleyici dolunay manzarası

İstanbul'da büyüleyici dolunay manzarası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Bahçeleri Toplu Açılı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni'ne katılarak konuşma yaptı

Niğde'de devlet desteğiyle sera kuran çiftçi örnek oldu

Niğde'de devlet desteğiyle sera kuran çiftçi örnek oldu