İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.032
  • 4.9908
  • 174.47
  • 112.194
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Yörsan’ın Kurucusu Şerafettin YÖRÜK: The Abraaj Group, Yörsan’ı satın almadı ortak oldu!

YÖRÜK ailesi, Yörsan’a The Abraaj Group’u ortak aldıktan sonra 'Yöryapı' adıyla inşaat sektörüne girdi.

Türkiye'nin en köklü sanayicilerinden Yörsan'ın Kurucu ortağı, Onursal Başkanı ve Yöryapı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin YÖRÜK, kamuoyunda Yörsan'ın The Abraaj Group’a satıldığı bilgisinin yanlış olduğunu söyledi.

YÖRÜK, "Medyada Yörsan satıldı şeklinde haberler çıkınca doğal olarak yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdi. Dubai kökenli bir fon şirketi olan The Abraaj Group, firmamıza yatırım yaparak ortak oldu. Kurucu ortak ve Yörsan'ın hissedarı olarak halen işimizin başındayız. Kaliteden eskisi gibi ödün vermiyoruz halkımızın içi ferah olsun gönül rahatlığıyla Yörsan ürünlerini tüketmeye devam etsin. Bu ortaklıktaki amacımız Türkiye devi olan firmamızı Dünya devi yapmaktır" dedi.             

Yör Group inşaat projelerine 1 milyar dolar bütçe ayırdı!

Yörsan'ın Kurucu ortağı, Onursal Başkanı ve Yöryapı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin YÖRÜK, Yöryapı ile ilgili şunları söyledi: “ İnşaat sektörüne, Emlak Konut ve büyük çaplı projeler için 1 milyar dolar bütçe ayırdık. Bu tür büyük projelerde; içinde oteli, hastanesi, okulu, alışveriş merkezi, parkı olan kısacası insanların tüm ihtiyaçlarını giderebilecek İstanbul Şehri içinde farklı bir şehir yapmayı planlıyoruz. 50 yıllık bilgi birikimi ve kazanılan güvenle, aynı marka değerinin Yöryapı imzasıyla inşaat sektörüne taşımayı hedefliyoruz. Yörsan'da olduğu gibi inşaat sektöründe de yatırımlarımızı genişleterek devrimsel nitelik kazandıracak ilklere imza atmayı amaçlıyoruz.”

Yönetim Kurulu Başkanlığını Şerafettin YÖRÜK’ün yaptığı Yöryapı’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini Teoman YÖRÜK yapıyor. Yönetim Kurulu Üyeleri ise Mustafa YÖRÜK, Fatih YÖRÜK ve Fahri YÖRÜK

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, seçim tarihinin öne alınmasının ardından kamu yararını gözeterek

YÖK Başkanı Saraç´tan kritik sınav açıklaması

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Gökyüzünden Türkiye

Bakan açıkladı: Yerli otomobilin maliyeti belli oldu

En Çok Okunanlar