• $12,8649
  • €14,6098
  • 742.295
  • 1810.72
14 Kasım 2014 Cuma 10:37 | Son Güncelleme:

Ulusoy, Intermodal ile Almanya yolunda % 25 tasarruf sunuyor

Ulusoy, Intermodal ile Almanya yolunda % 25 tasarruf sunuyor

Ulusoy Lojistik, bu yılın temmuz ayında başlattığı ve demiryoluyla karayolunu birleştiren ‘Intermodal’ taşımacılıkla Türkiye-Almanya arasındaki ulaşımı ekonomik hale getirdi. Beş gün süren 2 bin 400 km’lik yol artık karbon salımı olmadan yüzde 25 daha ekonomik aşılıyor.

Ulusoy Lojistik, 2014 Temmuz ayında başlattığı yeni uygulamasıyla Almanya’ya olan taşımacılıkta önemli avantajlar sunuyor. Demiryolu ve karayolu birleşiminden doğan “Intermodal” taşımacılığı başlatarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten  Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding Lojistik Grubu Genel Müdürü Ertunç Laçinel,”Almanya ile aramızdaki en kuvvetli taşımacılık ağı olması beklenen bu hizmetle birlikte, müşterilerimiz için birçok avantaj öne çıkacak” diye konuştu. Yaptığımız intermodal taşımacılıkta araçların direkt olarak trene bindirildiğini belirten Laçinel, “Almanya ve Cologne arasındaki 2.400 km yolu 5 gün gibi kısa sürede hiç bir karbon salınımı yapmadan güvenli bir şekilde geçiyoruz. Varış istasyonlarımızda bekleyen çekicilerimizle yine aynı araçlarımız adrese teslimatı gerçekleştiriyor ve maliyet yaklaşık yüzde 25 azalıyor” açıklaması yaptı. 

HAFTADA İKİ SEFER YAPILIYOR

“Proje, Çerkezköy ve Cologne çıkış/varış istasyonları arasında haftalık karşılıklı iki sefer olarak, Turkiye, Bulgaristan, Romanya, Macaristan ve Almanya güzergâhında çalışmaktadır. Bu güzergâhın tamamı DB Schenker Rail tarafından ve aynı şekilde tek merkezden yönetiliyor” açıklaması yapan Laçinel, “Bunun yanında aynı şekilde güzergâh üzerinde her 400 km’de ilgili istasyonlarda yükleme boşaltma yapılması imkanını da veren sistemimiz, sadece Almanya -Türkiye hattında değil ; Bulgaristan , Romanya, Macaristan ve aynı sekilde de Avusturya'yı kapsayan bir coğrafyada hizmet imkanı sunmaktadır. Blok trenimizin bir diğer avantajı da; pocket wagon kullanılarak taşıma yapıldığından hem dorse  hem konteyner hem de sıvı tasıma sağlayan Iso Tank konteynerlere de taşıma imkanını aynı blok ve güzergâh içerisinde sağlamaktadır” diye konuştu.

BİN ARAÇLIK FİLO, 700'E YAKIN PERSONEL VAR

Toplam bin araçlık filo ve 700’e yakın çalışanla tüm lojistik ihtiyaçlarına çözüm üreten bir firma olduklarını belirten Laçinel, “Karayolu taşımacılığında araçlarımız, yurtiçi ve yurtdışı tüm sektörlere hizmet verebilecek seviyede. Akaryakıt taşımacılığı konusunda tanker çeşitliliğimiz ile büyük firmalara hizmet vermekteyiz. Uluslararası partnerlerimizle denizyolu taşımacılığında ve sonrasındaki hizmetlerimizle müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Havayolu taşımacılığında her türlü ihtiyaca çözüm üretmekteyiz.  Depolama hizmetlerimizin yanında Mersin,İstanbul ve Gebze’de bulunan 171.000 m2’ lik depolama alanlarımız, 50.000 m2’ lik gümrüklü depolama sahamızla müşterilerimizin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilmekteyiz” dedi. 

SEFERLER ARTACAK 

2014 yılında gerçekleştirdiğimiz 105 adet Mercedes çekici, 250 adet Hugopack dorse ve yaklaşık 500 mega konteyner ekipman parkurumuzu 2015'te arttırarak  dorse, vagon ve altyapı çalışmalarımıza yönelik yatırımlara ağırlık vereceğiz” diye konuşan Laçinel, “Haftalık sefer sayımızı karşılıklı olarak 6’ya çıkarıp pazar hariç her gün karşılıklı sefer yapacağız, bu planımızı da 2015 basında hayata geçirmeye çalışıyoruz.Ayrıca, Çerkezköy terminalinin yanı sıra Halkalı, Derince, Köseköy terminallerini de ekleyip yine aynı şekilde Anadolu yakası ana terminallerinden Tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde hizmet vereceğiz. Bu doğrultuda TCDD ile on çalışmalara da başladık en kısa surede deneme seferlerimiz başlayacak” dedi. 

Ortak karar çıktı! Türk-İş, DİSK ve Hak-İş'ten asgari ücret açıklaması
Ortak karar çıktı! Türk-İş, DİSK ve Hak-İş'ten asgari ücret açıklaması

Ortak karar çıktı! Türk-İş, DİSK ve Hak-İş'ten asgari ücret açıklaması

Masadaki rakam belli oldu! Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü!
 Masadaki rakam belli oldu! Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü!

Masadaki rakam belli oldu! Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü!

'Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek'... Tarihi proje için geri sayım
'Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek'... Tarihi proje için geri sayım

"Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek"... Tarihi proje için geri sayım

<p> </p>

Muhalefet liderleri Abdullah Gül'ün kapısını neden çaldı?

Türkiye'de satılan en ucuz sıfır otomobiller ve fiyatları

Hangi vitamin eksikliği hangi hastalığa yol açar

Omicron varyantı nedir? Omicron varyantı belirtileri nelerdir?