• $15,8769
 • €16,8435
 • 942.556
 • 2372.35
23 Ekim 2021 Cumartesi 12:34 | Son Güncelleme:

Alec Baldwin sorunlu bir yıldız mıydı?

Alec Baldwin sorunlu bir yıldız mıydı"
aksam.com.tr - Belgin Özdemir

Ünlü oyuncu Alec Baldwin, pervane tabancası ateşleyerek görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'i ve yönetmen Joel Souza'yı vurdu. Hutchins hastanede yaşamını yitirirken, Souza yaralandı. Açıklanan bilgiye göre; Baldwin'e silahı “İçi boş” diyerek 24 yaşındaki silah uzmanı ve yönetmen yardımcısı vermiş. Olayın gerçekleştiği New Mexico'da, Baldwin Rust adlı bir filmde kafasına ödül konmuş bir kanun kaçağı rolünü oynuyordu.

1990'da The Hunt for Red October'da CIA ajanı Jack Ryan'ı canlandırdığından beri, Alec Baldwin, Hollywood'un en ilgi çekici sanatçılarından biri olmaya devam etti, her ne kadar tam anlamıyla başarıya ulaşmamış olsa da. Bu yıl, 63 yaşında, animasyon aile komedisi The Boss Baby'nin devam filmini yeni yayınladı ve gerçek suç dizisinde katil bir doktorun izinde bir beyin cerrahını canlandırdı.

Peki kimdir Alec Baldwin? Ünlü bir aktör ailenin en büyüğü... Baldwin'ler arasında oyunculuğa geçen ilk kişi ve en başarılı olanıydı Baldwin, 2009'da sinema kariyerini bir başarısızlık olarak gördüğünü söylese de...

Baldwin'in ekran dışı hayatı, çalkantılı geçti. 80'lerin sonlarında ve 90'ların başlarında Beetlejuice, Malice ve muhtemelen en ünlüsü Glengarry Glen Ross'taki keskin nişancı ve kötü niyetli satıcı Blake dahil olmak üzere bir dizi saygın filmle ününü kazandıktan sonra, Kim Basinger ile evlendi. Baldwin boşanmayı ve sonrasını son derece zor olarak nitelendirerek Guardian'a şunları söylemişti: "O altı yıl boyunca ne yaptığımı size zar zor anlatabilirim. Çok acı verici bir dönemdi, uçurumdan bakıyordum."

Alec Baldwin; paparazzilerle bir dizi yüzleşme, telefonunu kapatmayı reddettiği için 2011'de uçaktan indirilmesi, 2014'te bisiklete binerken durdurulduktan sonra polisle tartışması ve 2019 yılında bir tartışmadan sonra tacizden suçlu bulunması da dahil olmak üzere halk arasında öfke gösterileri ile ün kazandı.

The Edge, The Juror, It's Complicated, Still Alice ve To Rome with Love gibi pek çok beğenilen filmde rol alan Baldwin, 2012'de eski bir yoga eğitmeni olan Hilaria Hayward-Thomas ile evlendi. Çiftin 6 çocukları var.

 • alec baldwin
 • kim basinger
 • film
 • rust
 • halyna hutchins
 • joel souza
 • yıldız oyuncu
 • ünlü yıldız
Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü
Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! 'Bittiğinde dünyada tek olacak'
Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! 'Bittiğinde dünyada tek olacak'

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! "Bittiğinde dünyada tek olacak"

TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi
TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi

TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi

<p> Fonetik kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi, ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak