• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
25 Ocak 2022 Salı 14:52 | Son Güncelleme:

Kış soğuğunda içinizi ısıtacak ve sizi mutlu edecek 20 film önerisi...

Kış soğuğunda içinizi ısıtacak ve sizi mutlu edecek 20 film önerisi...
aksam.com.tr - Belgin Özdemir

Buz gibi bir hava, her yanı kaplayan kardan bir örtü… Kış kışlığını yapacak elbette ama bu soğuklarda içimizi ısıtacak, ruhumuza iyi gelecek filmlere ihtiyacımız var. Kış karamsarlığını biraz olsun üstümüzden atacak, iyi hissettirecek, içimizi ısıtacak birbirinden farklı ve özel filmleri sizler için kaleme aldık. İşte, tüm hafta size eşlik edecek film önerileri…

"Dışarısı buz gibi, lapa lapa kar var!" Barış Manço'nun bu dizeleriyle başladık haftaya. Bize şimdi bu beyaz soğuğu ısıtacak sinema geceleri lazım... Bu soğuk kış günlerinde battaniyeye sarılıp keyifle seyredeceğiniz bir seçki hazırladık sizler için. İşte, iyi hissettiren, içimizi ısıtan ve mutluluk veren 20 film önerisi!

1- La La Land (2016)

Hayaller ve başarı, aşkın kırılgan dokusuna neler yapmaz ki... Hevesli bir aktris ve piyanistin bol müzikli, danslı ve parıltılı aşklarına şahitlik ederiz filmde. Sıcak yaz akşamlarının büyüsü vardır La La Land'de...

2- Another Woman's Life (2012)

40 yaşındaki Marie, bir sabah 30 yaşında olduğuna inanarak uyanır. Yaşanmış 10 yılı hatırlamaz ve her şey çok değişmiştir. Sevdiği erkeği kendisine tekrar aşık etmesi için 4 günü vardır. Juliette Binoche her zamanki gibi göz kamaştırır!

3- Hemingway & Gellhorn (2012)

Bu güçlü drama, 20. yüzyılın en büyük aşk hikayelerinden birini anlatıyor... Sıcacık çayınızı alın ve edebiyat devi Ernest Hemingway ile çığır açan savaş muhabiri Martha Gellhorn arasındaki büyük ve çalkantılı aşkı seyredin!

4- Midnight in Paris (2011)

Ve Woody Allen'dan harika bir ateş topu... Bir senarist, nişanlısının ailesiyle birlikte Paris'e yaptığı bir gezi sırasında kendisini her gün gece yarısı gizemli bir şekilde 1920'lere dönerken bulur. Bu ilginç filmle rahatlayacaksınız, içiniz ısınacak!

5- Deli Deli Olma (2009)

Rahmetli Tarık Akan'ın son filmi olduğu için ayrıca özeldir bu film. Geçmişine ve aşkına sıkı sıkıya bağlı, yalnız bir Malakan olan Mişka, Popuç (Şerif Sezer) tarafından hep dışlanır. Karlı bir coğrafyadan sıcacık bir hikayedir Deli Deli Olma...

6- Silent Wedding (2008)

Romanya'da bir köyde iki gencin düğününün gerçek hikayesi bu film. Düğün 1953'te Stalin'in öldüğü gündür ve yas zorunludur. Aileler sessiz bir düğün yapmaya karar verir. Filmin her anından keyif alacaksınız!

7- Caramel (2007)

Güzelliğiyle büyüleyen oyuncu ve yönetmen Nadine Labaki 2007'de Beyrut'ta yaşayan beş Lübnanlı kadının günlük yaşamlarını armağan etmişti bize. Duygusal, yer yer komik ve oyuncu olmayan bir kadro ile karamel gibi film!

8- The Holiday (2006)

Bu film özellikle Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law ve Jack Black düşünülerek yazılmıştı. İki kadın sallantılı ve kırk hayatlarından kaçmak için Noel'de ev değiştirmeye karar verir ve yeni hayatları başlar. Basit bir hikaye ama şenlikli, romantik ve çok sıcak...

9- Babam ve Oğlum (2005)

Seyretmeyen kalmamıştır belki de bu filmi. Ama yeniden seyredilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Hatırladıkça içimizi yumuşatan ve kalp ısıtan bu Çağan Irmak filmi, hem güldürür hem içimizi boşaltırcasına ağlatır.

10- Korkuyorum Anne (2004)

Komşuların, arkadaşların ve ailenin iç içe yaşadığı bir apartmanda, üç erkek kahraman, erkekliğin üç aşamasıyla karşılaşır. "Korkuyorum Anne" Reha Erdem'in usta dokunuşlarıyla ve oyuncuların görkemiyle devleşen, sıcacık ve dokunaklı bir film!

11- Liar Liar (1997)

Bu film listesi Jim Carrey'siz olmazdı! Hızlı konuşan, alışılmış yalancı ve boşanmış bir baba olan Fletcher Reede, kariyerini yalan söyleyerek kurmuş başarılı bir avukattır. Oğlunun doğum günündeki dileğinden sonra bizler için mükemmel bir seyirliğe dönüşür Liar Liar!

12- Gadjo Dilo (1997)

Genç bir Fransız olan Stéphane, Romanya'ya gider. Babasının ölmeden önce hep duyduğu şarkıcı Nora Luca'yı arıyordur. Bu arayışta Romanlarla karşılaşır ve içindeki çingene ruhu sızmaya başlar dışarı...

13- The Fisher King (1991)

Aşk, akıl sağlığı ve yardım etmenin iyileştirici gücü hakkında komik ve hüzünlü bir masal... Eskiden çok ünlü bir radyo DJ'i, yaptığı korkunç bir hatanın ardından, aklını yitirmiş evsiz bir adama yardım ederek kendini bulur. Yeniden seyretmek isteyeceksiniz!

14- Only Yesterday (1991)

Soğuk hüzünden sıyrılmanın tek yolu bu film! 30'lu yaşlarına yaklaşan ofis çalışanı bir kadın, çocukluğunu takip ederek kırsal bölgeye seyahat eder. İçinizi açan, mutlu eden, sıcacık bir film Only Yesterday.

15- Hanım (1989)

Değerlerine, geride bıraktıklarına sahip çıkan, sevgi ve şefkat dolu bir kadın, ölümüne adım adım yaklaşırken, kedisi "Hanım"ı emanet edecek bir yuva aramaya başlar. Yıldız Kenter'in zarif sesi ve oyunculuğu içimize sabır eker...

16- Splendor (1989)

Ettora Scola'dan sinema sanatına muazzam bir saygı duruşu, Marcello Mastroianni'den ihtişamlı bir nefes... Ekonomik sorunlar nedeniyle sinema salonunu kapatmak zorunda kalan Jordan, hayatına damga vuran olayları, karakterleri ve filmleri hatırlıyor. Unutulmaz bir seyirlik...

17- The Property is Condemned (1966)

Büyük buhran sırasında, küçük bir kasabada geçen dramatik aşk hikayesi... Natalie Wood ve Robert Redford beyaz perdede uyumlu ve büyülü bir çift olarak yansır bize. Romantik ve gerçek bir aşk filmi arıyorsanız 1966'dan bu film iyi bir seçim olabilir.

18- Johnny Belinda (1948)

İdealist bir doktor, fakir bir kasabada sağır ve dilsiz bir kıza yardım etmeye çalışır. Jane Wyman'ın masum ve sıcacık bakışıyla büyülenir, korkusunu tüm hücrelerimizde hissederiz. Wyman'ın bu performansıyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldığını hatırlatalım.

19- The Children are Watching Us (1944)

Mutsuz ve inişli çıkışlı ebeveynlere sahip 4 yaşındaki bir çocuğun hüzünlü hikayesini ve mutluluk arayışını seyrederiz. Vittorio De Sica'nın bu klasiği kalbimizi büzüştürür, duygularımızı şaha kaldırır. Daha çok sarılırız battaniyemize...

20- Ball of Fire (1941)

Romantik komedilerin en özel örneklerinden olan Ball of Fire, size tüm kışları unutturacak kadar sıcak bir seyirlik! Bir grup profesör bir ansiklopedi yazmak için bir aradadır. Profesör Bertram Potts araştırması sırasında dansçı Katherine ile tanışır ve harika bir macera başlar. Dünyaya bu filmlerdeki profesörlerden gerek!

The Responder: Güçlü ve gerçek bir mini dizi!

Perfect Sense: Vahşi ve romantik bir "dünyanın sonu" filmi

"Çölde Çay"ın yıldızı Debra Winger'ın mutlaka seyredilmesi gereken 4 filmi...

  • kışın içinizi ısıtacak filmler
  • mutluluk veren filmler
  • ruha iyi gelen filmler
  • film önerileri
Rusya ve ABD Türkiye'nin ardından geliyor... Tonu 40 bin dolar: Bir ilk olacak
Rusya ve ABD Türkiye'nin ardından geliyor... Tonu 40 bin dolar: Bir ilk olacak

Rusya ve ABD Türkiye'nin ardından geliyor... Tonu 40 bin dolar: Bir ilk olacak

3600 ek gösterge çalışması tamam! Maaşlar artacak
3600 ek gösterge çalışması tamam! Maaşlar artacak

3600 ek gösterge çalışması tamam! Maaşlar artacak

Denizde milli gurur! SİDA test atışlarıyla tam not aldı
Denizde milli gurur! SİDA test atışlarıyla tam not aldı

Denizde milli gurur! SİDA test atışlarıyla tam not aldı

<p>Hepimiz mutsuz olduğumuz belli olmasın diye gülümsemeyi kendimize maske ediniriz. Ama bazen bunu

Neden ‘sahte' güleriz? : Gizli Depresyon

pirinç tanelerini sanat eserine dönüştürüyor! Görenler şaşkınlığını gizleyemiyor

İOS 16 ne zaman geliyor? İşte iPhone'lara gelmesi beklenen yeni özellikler

Çanakkale denizinden çıkarıldı! 1614 adet temizlendi