• $8,4047
  • €10,1808
  • 506.756
  • 1460.86
16 Nisan 2021 Cuma 11:23 | Son Güncelleme:

Pfizer'dan "Aşıda üçüncü doza ihtiyaç var mı?" sorusuna yanıt

Pfizer'dan "Aşıda üçüncü doza ihtiyaç var mı"" sorusuna yanıt
AA

Pfizer/BioNTech aşısında üçüncü doza ihtiyaç olup olmadığına yönelik sorular firmanın açıklamasıyla yanıt buldu. Pfizer CEO'su Bourla, aşı olduktan 6 ila 12 ay sonraki süreçte üçüncü bir doza ihtiyaç olabileceğini ve her yıl aşı yenilemesi yapılabileceğini belirtti.

ABD'li ilaç firması Pfizer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını yaptıran kişilerin en geç 12 ay içinde üçüncü doz aşıya ihtiyaç duyabileceklerini duyurdu.

AA'da yer alan habere göre; CNBC televizyonuna konuşan firmanın CEO'su Albert Bourla, "Muhtemel bir senaryoya göre, 6 ila 12 ay arasında üçüncü bir doza ihtiyaç duyulacak ve insanların her yıl yeniden aşı olması gerekecek. Yeni virüs çeşitlerinin görülmesi bu kararı almada önemli bir rol oynayacak." dedi.

Pfizer'in verilerinin 2 binden fazla aşılanmış kişiye dayandığı ancak korumanın 6 ay sonra devam edip etmediğini belirlemek için daha fazla veriye ihtiyaç olduğu bildirildi.

Pfizer ve BioNTech, şubat ayında virüsün yeni varyantlarına karşı bağışıklık tepkisini daha iyi anlamak için Kovid-19 aşısının üçüncü dozunu test ettiklerini açıklamıştı.

Johnson & Johnson CEO'su Alex Gorsky de tıpkı mevsimsel grip aşıları gibi insanların her yıl Kovid-19 aşısı yaptırmaları gerekebileceğini ifade etmişti.

<p>İstanbul Şişli'de kızını parka götürmek isteyen Okan Karaten'in ölümüyle sonuçlanan çatışmalara i

Kızını parka götüren baba ölmüştü! Şehir eşkıyaları böyle çatıştı

WhatsApp mesaj iletme özelliğini sınırlandırdı

Kirpikleriyle dünya rekoru kırdı

F.Bahçe'de beklenmedik ayrılık! Hem de şaka gibi rakama