• $7,3294
  • €8,9275
  • 416.901
  • 1488.21
24 Temmuz 2014 Perşembe 02:03 | Son Güncelleme:

Toplumu vuran hastalıklar için sağlık kanalı

Toplumu vuran hastalıklar için sağlık kanalı

Sağlık Bakanlığı, halkı bilimsel gerçekler ışığında bilgilendirmek için televizyon kanalı kurdu. Toplumda görülen en yaygın 40 hastalık uydudan yayın yapacak olan bu kanalda anlatılacak.

Sağlık Bakanlığı, toplumu vuran hastalıkları, bilimsel gerçekler ışığında anlatmak için televizyon kurdu. En fazla görülen 40 hastalığı belirleyen Sağlık Bakanlığı, bunların önlenmesi ve tedavisiyle ilgili tüm merak edilenleri önce internet daha sonra uydudan yayın yapacak televizyonda anlatacak. Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ömer Tontuş, halkın sağlık konusunda iletişim araçları üzerinden bilgilendirilmesinin önemine işaret etti. 

Amaç vatandaşı bilinçlendirmek 

Tontuş, "Toplumda yaygın görülen şeker, kalp, tansiyon, enfeksiyon hastalıkları gibi birçok hastalık aslında önlenebilir. Halkımızın bu hastalıklarla ilgili merak ettiği tüm konuları popülerlikten ve ticari kaygılardan uzak bir dille, bilimsel gerçekler ışığında anlatmak istedik. Her gün ekranda farklı videolara yer verilecek. Ayrıca A'dan Z'ye hastalıklar bölümünden özel bir hastalık seçilebileceği gibi koruyucu sağlık için egzersiz ve beslenme gibi bölümler de izlenebilecek" diye konuştu.

<p>Ermenistan ordusundan Paşinyan'a istifa çağrısı!</p><p>GENELKURMAY BAŞKANI GÖREVDEN ALI

25 Şubat 2021 Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı ve siyasi kariyeri

Vaka artışı yaşanan Samsun'da 'gizli ekip' tekrar görevde

2 bin 225 rakımdaki çığ tatbikatı nefes kesti