• $9,5322
  • €11,1004
  • 549.796
  • 1509.2
7 Ekim 2021 Perşembe 17:20 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Koca açıkladı: 3. doz aşıda "4 ay" detayı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Koca açıkladı: 3. doz aşıda "4 ay" detayı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşların kafasında soru işareti bırakan 3. doz koronavirüs aşısına ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Koca, "2 doz mRNA aşısı olan vatandaşlarımızın ortalama 4 ay önce aşı olduklarını dikkate alarak aşının koruyuculuğunun halen devam ettiğini düşünüyoruz." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüs aşısında 3. doza dair açıklama yaptı. Bakan Koca şu ifadeleri kaydetti:

"2 doz mRNA aşısı olan vatandaşlarımızın ortalama 4 ay önce aşı olduklarını dikkate alarak aşının koruyuculuğunun halen devam ettiğini düşünüyoruz. Şu an için 3. doz aşıyı gerektiren bir durum yoktur. İNAKTİF AŞI OLANLARINSA 3. doz aşılarını yaptırmalarını ısrarla öneriyoruz.
Vaka sayılarının günlük 28-30 bin bandında seyrediyor olması on günlük zaman dilimi için yaklaşık aktif 300 bin vakaya karşılık gelmektedir. Bu durumun KRİTİK BİR YÜK olduğunun farkında olmalıyız. Kişilerin genç olması sebebiyle sağlık sistemi zorlanmıyor olsa da sayı çok yüksek."
<p>Gençler nöbet tutuyor. Sürücüleri  uyarıyorlar. İstanbul Arnavutköy'de uçuran kasis sürücülere zo

Arnavutköy'de uçuran kasis

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu