• $9,55
  • €11,0965
  • 550.288
  • 1509.2
20 Eylül 2021 Pazartesi 14:22 | Son Güncelleme:

Pfizer'dan sevindiren haber! Kovid-19 aşısı 5-11 yaş arasında işe yaradı

Pfizer'dan sevindiren haber! Kovid-19 aşısı 5-11 yaş arasında işe yaradı
Aksam.com.tr - Çeviri: Hasan Selçuk Turan

BioNTech aşısının küçük bir dozla 5-11 yaş arası çocuklara uygulanması testlerde başarılı sonuç verdi. Pfizer, antikor oluştuğunu, ABD'den izin isteyeceğini söyledi. Halihazırda Pfizer-BioNTech aşısı 12 yaşından büyük tüm bireylerde uygulanabiliyor.

Pfizer şirketi bir açıklama yaparak, Kovid-19 aşısının 5 ila 11 yaş arası çocuklar için uygun olduğunu ve bu yaş grubu için yakında ABD'den izin isteyeceğini söyledi.

Aksam.com.tr'nin AP News'ten aktardığı habere göre, 12 yaş ve üzeri herkes için kullanımda olan Pfizer ve BioNTech ortak üretimi aşı hakkında, çocukların şimdi okula geri dönmeleri enfeksiyonlarda büyük bir sıçramaya neden olan ekstra bulaşıcı delta varyantı üzerine Phizer'dan açıklama geldi.

İlkokul çağındaki çocuklar için, Pfizer çok daha şu anda verilen miktarın üçte biri kadar bir dozu test etti.

Pfizer kıdemli başkan yardımcısı Dr. Bill Gruber, The Associated Press'e verdiği demeçte, ikinci dozdan sonra 5 ila 11 yaş arasındaki çocukların, gençler ve genç yetişkinler kadar güçlü koronavirüsle savaşan antikor seviyeleri geliştirdiğini söyledi.

Aynı zamanda bir çocuk doktoru olan Gruber, "Sanırım gerçekten iyi bir noktaya ulaştık" derken şirketlerinin bu yaş grubunda acil kullanım için ay sonuna kadar Gıda ve İlaç İdaresi'ne başvurmayı hedeflediklerini söyledi.

<p>Gençler nöbet tutuyor. Sürücüleri  uyarıyorlar. İstanbul Arnavutköy'de uçuran kasis sürücülere zo

Arnavutköy'de uçuran kasis

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu