• $8,3283
  • €9,7274
  • 502.071
  • 1118.64
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
14 Ekim 2020 Çarşamba 23:04 | Son Güncelleme:

Koronavirüs kalıcı sağırlığa yol açabilir

Koronavirüs kalıcı sağırlığa yol açabilir

İngiltere'de koronavirüs belirtileri gösteren ve yoğun bakımda tedavi gören erkek bir hasta solunum cihazından çıktıktan 1 hafta sonra kulak çınlaması ardından da işitme kaybı yaşadı.

İngiltere’de 45 yaşındaki adı açıklanmayan erkek hasta 10 gün korona belirtileri gösterdikten sonra hastaneye başvurdu. Astımı dışında herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan adam, yoğun bakım servisine alındı. 30 gün boyunca solunum cihazına bağlandıktan sonra, normal odada tedavisine devam edildi. Ancak hasta solunum cihazından çıktıktan 1 hafta sonra, önce kulak çınlaması ardından da işitme kaybı yaşadı.

REMDESIVIR İYİ GELDİ

Yapılan incelemelerde herhangi bir tıkanıklık ya da enfeksiyon izine rastlanmadı. Remdesivir tedavisi uygulanan hastaının işitme duyusu kısmi olarak geri geldi. Duyma kaybının virüsle bağlantılı olduğunu savunan Dr. Foteini-Stefania Koumpa, “Virüs iç kulakta hücre ölümüne yol açmış veya enfeksiyona neden olan kimyasallar salgılanmasına neden olmuş olabilir. Tedavi edilmezse kalıcı işitme kaybı meydana gelebilir” dedi. Yapılan araştırmalar, akciğerlerdeki hücreleri hedef alan virüsün, orta kulaktaki hücrelere de bulaştığını ortaya koymuştu.

<p>AA'nın Azerbaycan Savunma Bakanlığı'na dayandırdığı habere göre, çatışmaların, ağırlıklı olarak c

Berde'yi hedef alan Smerç roketatar sistemi imha edildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Denizi olmayan Kayseri'den Japonya ve Rusya'ya somon ihracatı

İstanbul'da toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi