• $7,8156
  • €9,3517
  • 449.403
  • 1328.73
05 Haziran 2020 Cuma 13:32 | Son Güncelleme:

Konjonktivit nedir?

Konjonktivit nedir"

ABD'li doktorlar, tüm dünyayı tehdit eden koronavirüsün yeni bir belirtisi olabileceğini açıkladı. Yapılan incelemelerde bazı hastalarda konjonktivit belirtilerinin olduğu tespit edildi.

ABD'li doktorlar, tüm dünyayı tehdit eden koronavirüsün yeni bir belirtisi olabileceğini açıkladı. Yapılan incelemelerde bazı hastalarda konjonktivit belirtilerinin olduğu tespit edildi. Konjonktivit ile ilgili merak edilenler haberimizde...

KONJONKTİVİT KORONAVİRÜS BELİRTİSİ Mİ?

Çin'deki 30 hastaneden toplanan verilerin yer aldığı bir başka çalışmaya da dikkat çeken ABD'li doktorlar, 1099 Koronavirüs hastasının 19'unda konjonktivit tespit edildiğini belirtti.

Sadece Kovid-19'un, göz hastalığının nedeni sayılamayacağını hatırlatan ABD'li doktorlar, konjonktivit tanısı konan bir kişinin koronavirüsle enfekte olduğundan şüphe edebilecek ilk kişilerin göz doktorları olduğunu kaydetti.

KONJONKTİVİT NEDİR?

Halk arasında kırmızı göz hastalığı olarak da bilinen konjonktivit, göz akını örten şeffaf dokunun ve göz kapaklarının içinin iltihaplanmasıdır. Bu durum da göz içinde kanlanmaya yol açar. Göz kapaklarının içini ve gözlerin beyaz kısmını (sklera) kaplayan zara konjonktiva adı verilir. Hastalık da ismini buradan almaktadır.

KONJONKTİVİT BELİRTİLERİ NELER?

Gözde;

Kızarıklık

Göz kapaklarının şişmesi

Yanma hissi

Kaşınma

<p>Editör: Duygu Gecü Yüzseven <a href='mailto:duygu.gecu@turkmedya.com.tr'>duygu.gecu@turkmedya.com

Pandemide evde cilt bakımı nasıl olmalı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Tarihi caminin 600 yıllık şaşırtıcı deprem teknolojisi

Iğdır'daki temizlik işçileri sokaklardan toplanan çöplerle ''ATMA'' yazdı