• $8,7717
  • €10,4558
  • 502.911
  • 1398.52
02 Haziran 2021 Çarşamba 09:09 | Son Güncelleme:

Doğal kolon (bağırsak) temizliğinde en etkili yöntem nedir? Kolon temizliği nasıl yapılır?

Doğal kolon (bağırsak) temizliğinde en etkili yöntem nedir" Kolon temizliği nasıl yapılır"

Bağışıklık sisteminin temeli olarak görülen kolonlar (bağırsak) sağlık açısından oldukça önemlidir. Bağışıklık sisteminin temeli olarak görülen kolonlar (bağırsak) sağlık açısından oldukça önemlidir. Bağırsaklar sindirim sistemiyle doğru orantılı olduğundan özellikle stresten ve sağlıksız besinlerden uzak durulması gerekmektedir. Sadece sağlıklı olmak yetmez, ayrıca bağırsakların temiz olması gerekir. Buna göre kolon (bağırsak) temizliği nasıl yapılır?

Kolon sistemi temizliği sindirim sistemizin bir parçası olduğu için son derece önemlidir. Bağışıklık sisteminin kaybolan kolonların yani bağırsaklarımızın temizlenmesi bağışıklık sistemizin güçlü kalması açısından son derece önem taşımaktadır. Peki Kolon temizliği nasıl yapılır? Doğal kolon (bağırsak) temizliğinde en etkili yöntem nedir?

Kolon kanseri 50 yaşın altındaki insanlar arasında yükselişte. Şimdi, yeni araştırmalar, çok fazla kırmızı et yemek ve ağır alkol tüketimi gibi belirli yaşam tarzı faktörlerinin bu artışta rol oynayabileceğini öne sürüyor. Bundan dolayı kolon bağırsak temizliği bu anlamda çok önemlidir.

Kolon hidroterapi, toksinlerin vücudunu temizleme yöntemidir. Prosedür, bağırsakları suyla veya özel bir aparatla çıkarılan şifalı otların bir kaynatma maddesiyle yıkamaktan ibarettir. Tüm süreç tamamen ağrısız ve güvenlidir. Bağırsak kolon hidroterapisi dünyanın önde gelen doktorları tarafından tavsiye edilir ve kliniklerde çok popülerdir.

Yaşam sürecinde bağırsaklarımız cüruf, dışkı taşları, radyonüklidlerle tıkanır. Yağlı yiyeceklerde aşırıya kaçarsanız ve sağlıksız bir yaşam tarzı sürerseniz, bu süreç hızlanır ve vücuda zarar verir. Bağırsak fonksiyonu bozulduğunda, hastanın kolon hidroterapisi alması şiddetle tavsiye edilir.

KOLON TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Kolon sistemi temizliği, sindirim sistemimizin bir parçası olduğu için son derece önemlidir. Bağışıklık sisteminin kalbi olan kolonların (bağırsakların) temizlenmesi bağışıklık sistemimizin güçlü kalması açısından da son derece önemlidir.

Bağışıklık sisteminizin kalbi olan kolonlar (bağırsaklar) temiz olmazsa vücudumuzda belli başlı aksaklıklar ve hastalıklar meydana gelebilir. Sindirim sisteminin bir parçası olan kolon, su, tuz, vitamin ve besin maddelerinin sindirilmeyen besin maddelerinden ayıklanmasından, ince bağırsakta sindirilmeyen gıdaların işlenmesinden ve katı atıkların vücuttan atılmasından sorumludur.

Bununla birlikte kolonlar, düzgün çalışmadığı zaman, onları ortadan kaldırmak yerine toksinleri emmeye başlar, böylece baş ağrıları, şişkinlik, kabızlık, gaz, kilo alımı, düşük enerji, yorgunluk ve kronik hastalıklar gibi sorunlar meydana gelir.

Bu problemler sindirilmemiş gıdalardan da kaynaklanabilir (günümüzde yediğimiz çoğu gıda katkı maddeleri, koruyucular ve diğer kimyasallarla doldurulur) ve bu da kolonda mukus birikmesine neden olur, bu da vücudu zehirleyen zehirler üretir.

Bununla birlikte, kolon temizliği yardımıyla, zararlı toksinlerden kolayca kurtulabilir ve sağlıklı bağırsak bakterilerini geliştirebilirsiniz. Ayrıca kolon temizliği, enerjinizi artırmaya ve vücudun vitamin ve besin maddelerini emmesine yardımcı olacaktır. Kolon temizliği için birçok tedavi vardır. Ancak birçok insan için en iyi seçenekler basit, doğal ev ilaçlarıdır.

Kolon temizliği kalın bağırsak temizliği nasıl yapılır diye merak ediyorsanız işte evde uygulayabileceğiniz yöntemler.

KOLON TEMİZLİĞİ (KALIN BAĞIRSAK TEMİZLİĞİ) NASIL YAPILIR?

Herhangi bir kolon temizliği programına başlamadan önce, özellikle herhangi bir ilaç kullanıyorsanız veya herhangi bir sağlık sorunu yaşıyorsanız, doğru rehberlik için doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

1- Su

Kolon temizliği için yapabileceğiniz en iyi şey bol su içmektir . Bir günde en az 10 ila 12 bardak su içmek şarttır. Düzenli su tüketimi, vücudunuza doğal bir şekilde zararlı toksinleri atar.

Bol miktarda su içmek aynı zamanda doğal peristaltik etkiyi de uyararak yiyeceklerin sindirim sisteminden geçmesine yardımcı olur. Ayrıca, vücudunuzu iyi bir şekilde nemlendirmek için su gereklidir. Suyun yanı sıra taze meyve ve sebze suları da içebilirsiniz.

2. Elma Suyu

Taze elma suyu, kolon temizliği için en iyi ev ilaçlarından biridir. Elma suyu düzenli olarak bağırsak hareketlerini teşvik eder, toksinleri yıkar ve sindirim sisteminin yanı sıra karaciğer sağlığını da iyileştirir. Taze sıkılmış elma suyu en iyi sonuçları verir, ancak mevcut değilse, paketlenmiş organik elma suyunu kullanabilirsiniz.

Kolon temizliği için (kalın bağırsak temizliği) güne bir bardak elma suyu içerek başlayın.

30 dakika sonra elma suyunun üzerine bir bardak su için.

Bu rutini günde birkaç kez tekrarlayın ve üç gün boyunca devam edin. Arada bir bardak kuru erik suyu da içebilirsiniz. Bu kolon temizliği yöntemini (kalın bağırsak temizliği) uygularken katı yiyeceklerden uzak durulması tavsiye edilir.

3. Limon Suyu

Limonun antioksidan özellikleri vardır ve yüksek C vitamini içeriği kolon temizliği için oldukça iyidir. Bu nedenle, limon suyu kolon temizliği için kullanılabilir.

Bir limon suyu, bir tutam deniz tuzu ve biraz bal bir bardak ılık suda karıştırın. Bu çözümü sabahları aç karnına için. Bu içecek hem kolon temizliğini sağlayacak hem de daha fazla enerji daha iyi bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Bir bardak elma suyuna iki çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Günde üç veya dört bu karışımı için.

4. Ham Sebze Suyu

Kolon temizliği için, bir veya iki gün boyunca işlenmiş ve pişirilmiş yiyeceklerden uzak durmanı gerekmektedir. Katı yiyecekler yerine, günde birkaç kez taze sebze suyu için. Yeşil sebzeler, özellikle toksinleri uzaklaştırmaya yardımcı olan klorofil içerir. Ayrıca içinde bulunan vitaminler, mineraller, amino asitler ve enzimler vücudunuzu sağlıklı ve iyi bir şekilde enerjilendirir. Ayrıca bitkisel çaylar da içebilirsiniz.

Vücudunuzda atık ürünlerin parçalanmasına yardımcı olan enzimler bulunmadığından siz bunları sebze suları ile sağlayabilirsiniz. Evde bir meyve sıkacağı veya blender kullanarak havuç, pancar, mısır, kabak, ıspanak, lahana vb. Evlerde taze sebze suyu yapabilirsiniz.

5. Lif açısından zengin gıdalar tüketin

Lif açısından zengin gıdalar tüketmek bağırsak hareketlerinizi canlandıracaktır. Lif bakımından zengin gıdalar yemek, zararlı toksinlerden kolonu temizlemeye yardımcı olacaktır. Lifler dışkıları yumuşak tutmaya ve bağırsak hareketini iyileştirmeye yardımcı olur; Bu durumda, vücut atık olan ürünleri hızlıca atabilir. Aynı zamanda, lif bakımından zengin besinler de herhangi bir bağırsak probleminden kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Ahududu, armut ve elma gibi taze meyvelerin yanı sıra enginar, bezelye ve brokoli gibi taze sebzeler yiyerek diyetinize çok miktarda lif ekleyebilirsiniz. Tahıllar, tam tahıllar, kabuklu yemişler, çekirdekler ve tohumlar ayrıca iyi miktarda lif içerir.

6. Yoğurt

Düzenli olarak taze yoğurt yemek, kolonun sağlıklı kalması açısından iyi bir yoldur. İçerisinde bol miktarda probiyotik bulunduran yoğurt, sindirime katkı sağlayan yararlı probiyotikler içermektedir. Bağırsak için yararlı olan bu probiyotikler iltihaplı bağırsak hastalıklarıyla da mücadele etmektedir.

Ayrıca yoğurt, kolonun üstündeki hücrelerin büyümesini engelleyen iyi miktarda kalsiyum içerir. Bağırsak dostu yoğurt, hazımsızlık, şişkinlik, düzensiz bağırsak hareketleri ve çok daha fazlası gibi çeşitli mide problemleri de çözer.

Yoğurdu yerken içerisine elma armut ve limon gibi sebzeler eklemek kolonun temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Kolon temizliğini aynı zamanda aşağıda vermiş olduğumuz tarif ile de sağlayabilirsiniz.

Malzemeler:

Kolon temizliği nasıl yapılır

- 1 fincan fincan yüzde 100 saf organik elma suyu

- 2 yemek kaşığı taze limon suyu

- 1 tatlı kaşığı zencefil suyu

- ½ çay kaşığı deniz tuzu

- ½ fincan sıcak su

NASIL YAPILIR?

Bir tencereye ½ fincan arıtılmış su koyun ve suyu ısıtın. Su ısındığında içerisine deniz tuzu ekleyin.

Daha sonra içerisine elma suyu, zencefil suyu ve taze limon suyunu da ekleyin, karıştırın.

İlk olarak bu karışımı sabah aç karnına daha sonra öğle ve akşam yemeklerinden 1 saat önce için. Kolunun hızla temizleniyor olduğunu fark edeceksiniz.,

  • kolon temizliği
  • bağırsak temizliği
  • bağırsak temizliği nasıl yapılır
<p>Kabinede gündem kısıtlamalar. Kabine bugün son rakamları masaya yatıracak. Pazar kısıtlamasının k

Pazar kısıtlaması kalkıyor mu?

''Türk Yıldızları'' Sakarya semalarında selamlama uçuşu yaptı

Tarihi Gelibolu Yarımadası sahilinde müsilaj yoğunluğu arttı

Rekor kıran keşif: 13.1 milyar yıllık süper kütleli karadelik rüzgarı