• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
30 Mart 2020 Pazartesi 18:15 | Son Güncelleme:

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete açıldı

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete açıldı
AA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 600 yataklı ilk etabının bugün itibarıyla hizmete açıldığını bildirdi. Vali Yerlikaya İstanbul Valiliği İPKB-İSMEP kapsamında yapılan Okmeydanı Şehir Hastanesi tanıtım filmini paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastaları için de kullanılacak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 600 yataklı ilk etabının bugün itibarıyla hizmete açıldığını bildirdi.

Bakan Koca, yaptığı yazılı açıklamada, dünyanın sağlık alanında önemli bir sınav verdiği bugünlerde sağlık yatırımlarının devam ettiğini belirtti.

180 bin metrekare kapalı alana sahip ilk etapta, 600 yatak, 240 poliklinik, 81 erişkin yoğun bakım yatağı ve 28 ameliyathanenin mevcut olduğunu bildiren Koca, deprem izolatörlü hastane binasının, aynı zamanda kendi enerjisini üretebilen trijenerasyon sistemine de sahip olduğunu aktardı.

Bakan Koca, açıklamasında şunları kaydetti:

'Okmeydanı Hastanemiz, tüm fazları tamamlandığında 250 bin metrekare kapalı alan ve toplam 866 yatakla hizmet verecek. Ülkemiz, sağlık altyapısı, nitelikli insan kaynağı tıbbi donanım açısından dünyasının sayılı ülkeleri arasında yer alıyor. Vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmetini hiçbir aksaklık olmadan sunmanın gayreti içindeyiz. Bu vesileyle insanımızın sağlığı için canla başla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Yeni hastanemizin gerek yatak kapasitesi gerekse teknolojik altyapısı ile koronavirüsle mücadelemize önemli katkılar yapacağına inanıyorum.'

VALİ YERLİKAYA TANITIM FİLMİNİ PAYLAŞTI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İstanbul Valiliği İPKB-İSMEP kapsamında yapılan Okmeydanı Şehir Hastanesi tanıtım filmini paylaştı.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete açıldı

Başkan Erdoğan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yeni ismini açıkladı

<p>Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Republique Meydanı’nda bir araya gelen on

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Düzce'de yaralı bulunan şahin tedavi altına alındı

Bakanı Karaismailoğlu, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Töreni'ne katıldı