• $ 6,9813
  • € 8,2037
  • 442.467
  • 1126.9
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
11 Aralık 2017 Pazartesi 01:00 | Son Güncelleme:

Gözyaşınızı yutmayın Zehir olabilir! 

Gözyaşlarınızın içindeki kimyasalların içeriği ağladığınız sebebe göre değişim gösteriyor. Hatta masum sanılan o gözyaşı, bazı durumlarda ağzınıza gidiyorsa, zehir bile olabiliyor…

Psikoloji Bilim Doktoru Dr. Zafer Akıncı, gözyaşına dair bilinmeyenleri bilimsel gerçekler ışığında açıkladı: Ağlayarak psikolojik ve biyolojik negatif duyguların etkisinden kurtulabiliriz. Bu yüzden birçok bilim insanı ağlarken ağzınıza giren gözyaşını yutmanın çok da doğru olmadığını savunuyor. Yani üzülüyorsanız mutlaka ağlamalısınız.

Sonrası mutluluk...

Ağlamak sizi rahatlatır. Bilim insanları inanılmaz bir şekilde gözyaşının içeriğinin değişik zamanlardaki ağlamalarda farklı olduğunu ortaya çıkardı. Bunun anlamı bir kişi hangi gerekçeyle ağlıyorsa gözyaşı içeriği ona göre şekilleniyor. Ağlama türüne göre gözyaşı içeriği değişiyor ve ağlama sonrası, bu kişilerde mutluluk hormonunda anlamlı oranda bir yükselme gösterdi.

Yanınızdaki kişi önemli

Ağlarken yanında olduğunuz kişi size şefkatli temasla birlikte destek oluyorsa, ona karşı güçlü güven ve bağlanma duygusu yaşama ihtimaliniz çok 
güçleniyor demektir. 

Gözden gelen 3 tip yaş var!

Davranışsal nörolog Michael Trimble insanların gözlerinden 3 tip yaş geldiğini bilimsel olarak açıkladı. Birincisi: Bazal gözyaşı sistemi. Yani, gözlerin sağlığı için salgılanan gözyaşı. İkincisi: Refleks gözyaşı sistemidir. Soğan doğrama esnasında salgıladığımız gözyaşı türüdür. Üçüncüsü: Duygusal gözyaşı sistemi. İnsanların duygusal durumlarının bir tür dışa vurumu olarak nitelendirilir.

Nehirde yüzen tatilciler bir anda ortaya çıkan askeri helikopteri görünce bakakaldılar

Nehirde yüzen tatilciler bir anda ortaya çıkan askeri helikopteri görünce bakakaldılar

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde halat yenileme çalışmas�

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde halat yenileme çalışması

BİM 4 Ağustos aktüel ürünler kataloğu yayınland�

BİM 4 Ağustos aktüel ürünler kataloğu yayınlandı!

Canlı, anlık gram altın ve çeyrek altın ne kadar?

Canlı, anlık gram altın ve çeyrek altın ne kadar?