• $ 7,3086
  • € 8,5919
  • 477.068
  • 1076.09
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
08 Temmuz 2020 Çarşamba 11:40 | Son Güncelleme:

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde hastanın karnından 10 kilogramlık kitle çıkarıldı

AA

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne Sakarya'dan gelen erkek hastanın karnındaki 10 kilogram ağırlığında ve 40 santimetre büyüklüğündeki kitle zorlu bir ameliyatla alındı.

Sakarya'da yaşayan esnaf Oğuzcan Erkoç (49) hazımsızlık ve ağrı şikayetleri ile hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda karaciğerinde kitle olduğu tespit edildi.

Erkoç, birçok hastaneyi dolaştıktan sonra Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Karaciğer Safra Yolları ve Pankreas Cerrahisi Birim Sorumlusu Doç. Dr. Muharrem Battal'a başvurdu. Yapılan incelemelerde Erkoç'un karnındaki kitlenin oldukça büyüdüğü belirlendi.

7 SAATLİK ZORLU AMELİYAT

Dr. Battal ve ekibi, Erkoç'un karnındaki 10 kilogramlık kitleyi, 7 saat süren zorlu operasyon neticesinde aldı.

Hastanın durumunu aktaran Battal, 3 hafta önce kendilerine başvurduğunu, hamile bir kadın karnı gibi şişkin olduğunu ve nefes almakta, yemek yemekte güçlük çektiğini söyledi.

Hastanın hikayesinin 6 ay önce başladığını anlatan Battal, "Bu şikayetleriyle çeşitli merkezlerde dolaşmış, herkes yardımcı olmaya çalışmış ama bir sebeple kimse yardımcı olamamış durumdaydı. En son hasta bize gönderildi ve hastamızı ameliyata 2 hafta hazırladık." diye konuştu.

Battal, ameliyata hazırlığın biraz zamana aldığını dile getirerek şöyle devam etti:

"Yüksek riskli bir operasyon olması nedeniyle çeşitli komisyonlarda değerlendirdik. En son kalp, damar, göğüs, üroloji ve anestezi ekibinin ciddi gayretleriyle değerlendirme aşamasından sonra ameliyatı gerçekleştirdik. Ameliyatı da kazasız belasız yaptık. 1 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hastamızı servise aldık. Ameliyattan önce hasta 78 kiloydu ve şu anda 68 kiloya düştü. Ameliyatta 10 kiloluk bir kitleyi çıkardık. Kitlenin boyutu ise 40 santimetreye 25 santimetre boyutlarındaydı. Bu kadar büyük bir kitleyi çıkarırken tüm organlarla bağlantısı olduğunu bilmek lazım. Bundan dolayı riskli bir ameliyattı. Hastanın durumu gayet iyi, 1-2 gün içerisinde taburcu edeceğiz."

Battal, hastanenin yeni açıldığını vurgulayarak, "Bu ameliyat Türkiye'de ne ilk ne de son ameliyat olacak. Bu başka merkezlerde yapılan bir ameliyat. Ama önemli olan konu bu hastahanenin kısa bir sürede açılması. 1 aylık bir süre içerisinde bu ameliyatı bu ekiplerle beraber yapabilir duruma geldik. Bu da şehir hastanesinin nasıl bir çabayla ilerlediğini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

"SPORCU MAÇA NASIL HAZIRLANIYORSA ÖYLE AMELİYATA HAZIRLADILAR"

Hasta Erkoç ise önce hastaneye hazımsızlık şikayetiyle başvurduğunu, 1 ay sonra şiddetli ağrıyla tekrar hastaneye gittiğini belirterek, "Sonra karaciğerde bir kitle olduğunu tespit ettiler. Sonra da pandemi sürecinin başlaması nedeniyle tedavi süreci de biraz uzadı." ifadelerini kullandı.

Oğuzcan Erkoç, kitlenin zamanla büyüdüğünü anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sonra tedavi için İstanbul'a geldik. Bir hocamızın yönlendirmesiyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde Doç. Dr. Muharrem Battal hocamıza geldik. Bizi gönderen hoca bu tarz zorlu ameliyatları Battal hocamızın yapabildiğini söyledi. Hocamız sonuçlara baktı, kitlenin büyüdüğünü belirledi. Sonra hastaneye yattık ve ameliyat olduk. Ameliyat çok riskliydi. Bir sporcu nasıl maça hazırlanırsa beni öyle ameliyata hazırladılar. Şimdi çok iyiyim. Yemek yiyor, tat alabiliyorum."

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ndeki hizmetten çok memnun kaldığını ifade eden Erkoç, sözlerini, "Hastane sanki 5 yıldızlı bir otel. Bizimle çok iyi ilgilendiler. Röntgeni bile odama getirerek çektiler. Buradaki hizmeti çok beğendim. Daha önce ben böyle bir hizmet görmedim. Her şey birinci sınıf." diye tamamladı.

Lise boş kontenjanlar 2020 listesi yayında mı?

Lise boş kontenjanlar 2020 listesi yayında mı?

Hint sinemasının ünlü aktörü Aamir Khan, Niğde'de

Hint sinemasının ünlü aktörü Aamir Khan, Niğde'de

BİM 11 Ağustos 2020 aktüel ürünler kataloğu yayınla

BİM 11 Ağustos 2020 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı!

Suyun bilmediğiniz faydaları

Suyun bilmediğiniz faydaları