• $ 5,328
  • € 6,0604
  • 219.295
  • 97.955
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Annelik estetiği ile deforme olan vücudunuzu toparlamanız mümkün

Bayanların doğum sonrası vücutlarında oluşan değişimlerin, kombine cerrahi işlemler ile tek seansta düzeltilebilmesi işlemi olduğunu vurgulayan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, annelik estetiğinin kişiye özel tasarlanan bir uygulama olduğunu belirtti.

x

Annelik estetiği nedir? 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, ‘’En sık uygulanan, kombinasyon memelerin toparlanması, karın germe ve liposuctıon işleminin birlikte yapılmasıdır’’ şeklinde açıklama yaptı.

Annelik estetiği kimlere yapılır?

Doğum, emzirme ve aşırı kilo değişiklikleri sonrası memelerin içlerinin boşaldığı, sarktığı ve aynı zamanda karın kaslarında ve cildinde gevşemeleri ve çatlakları olan, bazı alanlarda da bölgesel yağlanmaları olan bayan hastalara uygulanır şeklinde açıklamalarda bulunan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, ayrıca doğumdan önce fit bir vücuda sahip olup doğumdan sonra eski vücutlarına dönmek isteyen hastaların da uygun adaylar olduğunu belirtiyor.

Ameliyat Öncesi Neler Yapılmalıdır ? 

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, ‘’Tüm estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi bu ameliyat öncesinde de kişi eğer kullanıyorsa sigarayı ameliyattan 2 hafta önce ve ameliyattan 2 hafta sonra olmak üzere bırakmalıdır. Kan sulandırıcı Aspirin vb. ilaç kullanımı varsa en az 10 gün öncesinden bırakılmalıdır’’ dedi. Sürekli aldığı başka ilaçlar veya vitamin hapları (Ginseng, CoQ, Gingkobloba vs. içeren) var ise mutlaka 1 hafta öncesinden kesilmelidir. Bunların dışında farklı bir durum mevcutsa yine hastanın, doktorunu bilgilendirmesi gerekmektedir.
 
Ameliyat Tekniği Nasıldır ?

Annelik estetiğinin kişiye özel tasarlandığını anlatan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu,  genel anestezi altında kombinasyonlar şeklinde yapılabilen, işlemlere bağlı olarak 3- 5 saat arası sürebilen operasyonlar olduğunu vurguladı. Memelere küçültme, dikleştirme ya da büyütme yapılabilir. Karın cildindeki sarkıklığa bağlı olarak mini ya da tam karın germe uygulanabilir. Bölgesel yağlanma olan alanlara liposuction ile şekillendirme yapılabilir. İstenilen yerler inceltilebilir veya dolgunlaştırılabilir.

Ameliyattan Sonra İyileşme Süreci Nasıldır ?

Hastaların genellikle 1 ya da 2 gün hastanede takip edildiğini vurgulayan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, hastaların operasyon günü yürümeye başladığını belirtti. İşlemlere yönelik sutyen ve korse giyilmesi gerekir. Bu korse ve sutyeni 3 hafta kullanmaları gerekir. 2. günde banyo yapabilirler. Birkaç günlük dinlenme sonrası hastalar günlük hayatlarına dönebilirler. İlk 6 hafta ağır spor aktiviteleri önerilmez.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Samsun’da, bir otelde kalan şahıs cep telefonuyla görüşme yaparak otelden çıkış yaptığı sırada seyir

Cep telefonuyla görüşen yaya otomobile böyle çarptı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Acun Ilıcalı duyurdu! Sema Aydemir'in ikizi Seda Ocak Survivor 2019'da

Savunma sanayisinde hedefler büyüyor

En Çok Okunanlar

Maksat Yarışmak Olsun - 11 Ocak 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Menopoz - 14 Ocak 2019