• $ 7,2488
  • € 8,6525
  • 480.672
  • 1034.4
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
07 Ekim 2018 Pazar 00:40 | Son Güncelleme:

Yılın son film maratonu başladı

Hande Sönmez

hande.sonmez@gmail.com

Filmekimi bu yıl 5-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor. Biletler ise 30 Eylül’de satışa çıktı. Bilet bulmak çok kolay değil ancak aşağıdaki filmler için denemeye değer…

Climax 

Gaspar Noe’nin Cannes Film Festivali’nde gösterilen son filmi Climax, izleyicileri yine ikiye böleceğe benziyor ama bilet bulunursa kaçmaz…

Everybody Knows

2011 yapımı “A Separation” ve iki yıl önce çektiği “The Salesman” ile yabancı dilde en iyi film Oscar’ını iki kez kazanan İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin Penelope Cruz ve Javier Bardem’i buluşturduğu film, yönetmenin sekizinci uzun metrajı. Filmlerinde ahlaki sorgulamaları ustaca yönelten yönetmenin son filmini kaçırmayın…

The Favorite

Çektiği her filmle olay yaratan Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un son filmi The Favorite, İngiltere Kraliçesi Anne’in gözdesi olabilmek için kıyasıya yarışa giren iki kadını odağına alıyor. Filmin eleştirmenlerden de tam not aldığını belirtmek lazım.

Burning

Nobel onun hakkıydı değildi tartışmaları süredursun; Haruki Murakami‘nin bir diğer öyküsü yine beyazperdeye uyarlandı. Yazarın tarzını yansıtan film Lee Chang-dong’a emanet edildi. Yönetmenin uzun süreden sonra çektiği ve Güney Kore’nin yabancı dilde Oscar adayı olan film, Cannes’dan FIRPESCI ödülü ile dönmüştü.

Under The Silver Lake

It Follows ile hatrı sayılır bir kitenin beğenisini kazanan David Robert Mitchell’ın son filmi Under The Silver Lake’te son dönemin en parlak oyuncularından Andrew Garfield yer alıyor. Sırf onun performansını izlemek için bile gidilir.

Non Fiction

Personel Shopper filminden hatırlayacağınız Olivier Assayas’ın son filmi Non Fiction Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan için yarışan filmlerden biriydi. Fransa’nın iki yıldız oynuncusu Juliette Binoche ile Guillaume Canet’yi buluşturan film, dijitalleşen dünyayı hicvediyor.

Cold War

Antalya Film Festivali’ndeki gösteriminden sonra da büyük beğeni kazanan Cold War, Polonyalı yönetmen Pawel Pawlikowski’ye Cannes’da en iyi yönetmen ödülünü kazandırdı.

Girl

Cannes Film Festivali’nde “en iyi ilk film” ödülü alan Girl, balerin olmaya çalışan 15 yaşındaki trans birey Lara’nın hikâyesini odağına alıyor. 

Bir dünya fırsat, bir dünya kriz 'Doğu Akdeniz…'

Bir dünya fırsat, bir dünya kriz 'Doğu Akdeniz…'

Van Gölü sahilleri atlı jandarma timlerine emanet

Van Gölü sahilleri atlı jandarma timlerine emanet

Zamanın hayatımıza ve çevremize etkileri

Zamanın hayatımıza ve çevremize etkileri

Yerli takip teknolojileriyle kafalar rahat

Yerli takip teknolojileriyle kafalar rahat