• $ 6,7868
  • € 7,6646
  • 366.808
  • 110022
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
07 Ekim 2018 Pazar 00:36 | Son Güncelleme:

Tepeden ezber bozan ses

ONUR AKBAŞ

 onurakbastde@gmail.com 

 

Teolojik mevzularda yenilikçilik adı altında aklı göze ve katı determinizme indiren sözüm ona yenilikçi çıkışlara uzak olduğum kadar, tasavvufi disiplini, emrine adam tahvil etme için kullanan din tüccarı zihniyete de aynı mesafedeyim. Bu sebeple halen çok dostlarla aramda esen soğuk rüzgarların da farkındayım. Bu bağlamda Sayın Cumhurbaşkanının iki önemli çıkışı oldu. Kendisi de yukarıda benim birinci çekincemi dile getirmek kaydıyla, teolojik bir takım meselelere iki büyük çıkış yaptı ilkini yazdım, arşivlerde var. İkincisi ise kadına dair Türk kültürüne ve İslam’ın özüne ait olmayan hatta bir çeşit  israiliyat hükmünde olan asırlık yanlış algılara dair çıkıştı. Kadını dinin özde birer kongre ve konferans salonları hükmünde olan camilerden uzaklaştıran, erkeğin yanında yer almasını sağlayan eşitlikçi bir din anlayışına rağmen dik duran, kafa tutan bir çıkıştı bu. Ama sonuçları itibari ile beni üzdü. Neden mi?

TELEVİZYONLAR VE İNTERNET UYKUDA 

Çünkü günlerce aylarca tartışılıp, üzerine bildiri ve makaleler yayımlanması gereken böyle bir çıkış ne akademik zeminde ne de maalesef TV tartışma programlarında ma’kes buldu. Siyasi her mevzuda kendisinin ardından gidenler ilmi mevzuda ardından gitmeye muktedir mi değiller? İnternet sitelerinde ve gazetelerde köşe tutanlar, eş dost kontenjanından öğretim görevlisi ballıları, iki satır yazamazlar mıydı? Hadi bu “ponçikçi” yahut sözüm ona “Allah de ötesini bırak”çı güruhun keli belli de…

GAMSIZ KLİP

2009 yılında katıldığı Rock Competition Turkey yarışmasında bestesi  ‘Yetmez’ ile Türkiye üçüncüsü olan ve dikkat çeken, ardından katıldığı O Ses Türkiye yarışmasıyla adından söz ettiren Sercan Budak ilk stüdyo çalışması  ‘Gamsız Ol’  ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Wovie etiketiyle yayımlanan ‘Gamsız Ol’ Söz- beste Sercan Budak imzası taşıyor. ‘Gamsız Ol’ şarkısını video klibi de Mustafa Güzelkokar tarafından çekildi. .Bence izlenmeye değer.

BAZI DİZİLERE YAPILAN HAKSIZ MÜDAHALE

İzlenme kaygısı varmış, bu sebeple “;Keşke Hiç Büyümeseydik” dizisinin saati değiştirilerek geç saate alındı.  TV endüstrisi maşallah piyasayı biçmekle meşgul.

DEAŞ operasyonunda Irak'ın Kerkük kentinde 3 terör mensubu yakalandı

DEAŞ operasyonunda Irak'ın Kerkük kentinde 3 terör mensubu yakalandı

Bursa'da 'Şehit Erman Özcan' uyuşturucu operasyonunda 50 kişi gö

Bursa'da ''Şehit Erman Özcan'' uyuşturucu operasyonunda 50 kişi gözaltına alındı

İstanbul'da büyüleyici dolunay manzarası

İstanbul'da büyüleyici dolunay manzarası

Tarihi demiryolu tüneli kültür varlığı olarak tescil edild

Tarihi demiryolu tüneli kültür varlığı olarak tescil edildi