• $8,3609
  • €10,2248
  • 502.489
  • 1459.57
25 Mart 2018 Pazar 00:01 | Son Güncelleme:

Sultan Mehmed'in mesajı

Sultan Mehmed'in mesajı

ONUR AKBAŞ

onurakbastde@gmail.com 

Şu sıralar kadına şiddet ve tecavüzlerin ardından gündemimizden düşmeyen bir mesele de sözüm ona bir kısım hoca ve şeyhlerin hurafe dolu açıklamaları ana haber bültenlerini sık sık işgal eder oldu. Geçtiğimiz hafta ilk bölümü ile ekrana gelen Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Sultan Fatih2in her şeyi menkıbe havasında algılayan yanındaki kişiye ay tutulmasını bilimsel bir şekilde anlatması bizdeki çağdaş skolastiklere güzel bir cevap oldu. 

İNTERNETTEN SONRA TV’DE 

Biraz eski kafalılığımdan olacak internette dizi takibinden çok haz alamıyorum. Bu yüzden Fi dizisinin Show ekranlarına gelecek olması beni sevindirmedi değil. Efendim bilenler bilir ama ben yine de bilgi vereyim. TV’de ilk kez Show TV’de ekrana gelecek, yapımını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Mert Baykal’ın üstlendiği, Azra Kohen’in çok-satan Fİ-Çİ-Pİ üçlemesinden uyarlayarak Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in senaryolaştırdığı dizide Seranay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

ÖYKÜ GÜRMAN FARKI 

Ben öyküyü kardeşi ile gündeme geldiği zamandan beri takdir eder ve  dalında yaptığı çalışmaları desteklerdim. Senaryo içinde de bu farkını ortaya koydu. Dün akşam yayınlanan bölümde Oy Beni Vurun Vurun isimli türküyü söyleyen Gürman, tüyleri adeta diken diken etti. Nefes’in, şiddete uğradığını söyleyen Berrak’ın başucunda ağladığı o sahneye, Öykü Gürman’ın türküsü damgasını vurdu.

 

<p>Peki, Memleket Partisi CHP'den oy alabilecek mi? Memleket Partisi'nde muhalefette heyecan oluştur

Memleket Parti'sinin çelişkisi…

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yaşandı

Rus donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

İsrail polisi Kudüs'teki Şam Kapısı'nda Filistinlilere saldırdı