• $8,3082
  • €9,9955
  • 476.745
  • 1334.64
24 Haziran 2018 Pazar 00:19 | Son Güncelleme:

Şehrin merkezine yakın plajlar

Şehrin merkezine yakın plajlar

Sıcak yaz günlerinde, kızgın kumlardan serin sulara atlamak için illa Güney’e inmeniz gerekmiyor. İstanbul’dan arabaya ya da vapura atlayıp sadece bir iki saat yol alarak plaj keyfi yapabilirsiniz. İşte size şehrin merkezine yakın kumsalları derledik...

O ZAMAN DANS

Kilyos’un en popüleri: Suma Beach! Gidenlerden de duyacağınız ilk yorum “Suma çok eğlenceli”. Gerçekten de öyle. Gündüz denizin tadını çıkarırken, bir yandan da hiç durmadan dans edebilirsiniz. Zıplarken yepyeni arkadaşlar edinmeniz de yüksek ihtimal. Hani yalnız başınıza gitseniz bile bir grup insanla dönmeniz olası. Yeme-içme konusunda ise limit yok. Canınız ne çekiyorsa kolayca bulabilir, yiyebilirsiniz. Kalorileri dert etmeye gerek yok. 

GÜNEŞİ MİLYON BEACH’TE BATIRIN

Günü batırmanın dışında eğlenmenin de en güzel noktası Milyon Beach. Çok sevilen Soundgarden’a ev sahipliği yapmanın dışında günbatımı partileri, bisiklet&trekking turları ve organik tarlasıyla mutlaka görülesi. Zengin mönüsü ise büyük avantaj.

ELIO’DA YAZ KAFASI

Son yılların gözde yazlık duraklarından biri Elio Beach. Burası Sedef Ada’sının keyif durağı. Girdiğiniz an manzaranın büyüsüne kapılıp, nefis anlara tanıklık edebilirsiniz. Her Cuma canlı müzik var. 'Elio Privat'”daki özel localarda ise plaj keyfi yeşilliklere taşıyor.

'YADA’SIZ OLMAZ

Adalar, yazın İstanbul’un kurtarıcısı gibi. Vapura atlayıp gitmesi bile ayrı keyif. Kalabalığından bıkkınlık gelse de Büyükada hâlâ çok popüler. Arkadaşlarla keyifli bir hafta sonuna imza atmak istiyorsanız iner inmez Viranbağ Koyu’nda yer alan Yada Beach’e gidebilirsiniz. Cuma günleri canlı müzik, hafta sonu ise DJ partileri var. Kaçırmayın.

KALK ŞİLE’YE GİDİYORUZ

Kilyos çok kalabalık diyenlerdenseniz köprüden sonra rotayı Şile’ye kırabilirsiniz. Şile’nin popüler durakları ise Life Beach ve Aqua Beach. İlki Şile’nin en güzel koylarından Ağlankaya’da nefis kumsalı ve deniziyle sizi karşılıyor. İkincisi ise Kumbaba’da ve fiyatları oldukça uygun. 

KİLYOS’UN AKSİYON DURAĞI

Bütün gün uzanıp güneşlenmekten sıkıldıysanız, sizi aksiyon dolu Burç Beach’e alalım. Yarım saat uzaklıktaki plaj, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne (BÜMED) ait. Geniş cafeleri, temiz kumsalı ve farklı aktiviteleriyle oldukça popüler. Yeme-içme konusunda da farkını ortaya koyanlardan.

AİLELERİ BURAYA ALALIM

Sarıyer’i geçip Kilyos’a devam ederken Demirciköy’ü es geçmeyin. Orada sizi Uzunya Beach Club karşılayacak. Burası tam bir aile plajı. Çoluk çocuk hep birlikte eğlenmek, sonra serin sulara atlamak isterseniz Uzunya tam size göre. 

<p><span>Gaziantep'in meşhur yemeği çağla aşı Ramazan'da yoğun ilgi görüyor. Antep'te özellikle ilkb

Gaziantep'in sadece ilkbaharda yapılan çağla aşı tarifi

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor

Bölücü terör örgütüne yönelik ilkbahar-yaz operasyonları başladı