• $ 5,6592
  • € 6,3832
  • 258.285
  • 101849
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Kitaplığınızda yer açın, yeni yayınevleri geliyor

Uluslararası bir yayınevi olan Pena Yayınları, 2013 yılının Aralık ayında Türkiye’de yayın hayatına başladı.

Pena Yayınları, hem gündemdeki en büyük yazarların kitaplarını Türkçe olarak yayımlayarak bir okuma ziyafeti sunmayı ve okuru geliştirmeyi hem de dünyanın en iyi yazar ve çizerlerinin çalışmalarını çocuklarla paylaşarak onların hayal gücünü beslemeyi hedefliyor. 

SAYIM ÇINAR
sayimc@superonline.com

FARKLI yaşlara ve ilgi alanlarına sahip okurlara farklı türlerde kitaplar sunmayı planlayan Pena Yayınları, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tüm yetişkin kitaplarında basılı kitapla e-kitabı aynı ayda okuyucusuna sunuyor. Pena, Yetişkin-Gençlik-Çocuk kategorilerinde çağdaş roman, suç romanı, romans, kişisel gelişim, grafik roman türlerinde ve okul öncesi yaşa yönelik eğlenceli ve eğitici kitaplar yayımlayarak kısa zamanda kitap okurları arasında bilinen ve tercih edilen bir yayınevi olma yolunda hızla ilerliyor. 2013 yılında 15 kitabı okurla buluşturan Pena Yayınları 2014 yılında yaklaşık 60 kitabı yayın dünyasına kazandıracak. Geçen ay raflarda yerini alıp kısa sürede ikinci basımını gerçekleştiren ‘Ella ve Mıcha’nın Sırrı’, özel bir aşk hikâyesini anlatan ‘Aşk Hiç Biter mi?’, aykırı fikirlerin buluştuğu insanı tutsak eden sıra dışı roman ‘Meleklerin Suskuluğu’ ve çocukların sevgilisi ‘Çubuk Köpek’ yayınevinin öne çıkan kitapları... Ocak ayı içinde üç ‘bestseller’ yayınlayan Pena Yayınları ‘Kalp Hapishanesi’, ‘İlk Defa’ ve ‘Travma Sonrası Aşk Çarpması’ ile yine adından çok söz ettireceğe benziyor. Türk yayın hayatına farklı ve özel tatlar kazandıracak Pena Yayınları, hoş geldin! Yayın piyasasının önde gelen isimlerinden Özkan Özdem, Gülbin Baltacıoğlu, Karen Yardımlı da bu yayınevinde buluştular…

DORSAY’IN 100. YIL ARMAĞANI

Bu yıl Türk sineması 100 yaşına girdi. Bu nedenle Atilla Dorsay, yeni bir kitap hazırladı; ‘100 Yılın 100 Türk Filmi-Sinemamız Yüz Yaşında’. Dorsay, bu kitabında tüm sinema tarihimizi tarayarak seçtiği en iyi yüz filmi, birer deneme tadındaki yazılarla ele alıyor. En eskisi Muhsin Ertuğrul’un ‘Bataklı Damın Kızı Aysel’ (1934) olan filmler, 2013 yılındaki Reha Erdem filmi ‘Jin’le noktalanıyor. Dorsay uzun bir sunuş yazısıyla bu yüz yılı özetliyor ve seçimlerinin mantığını açıklıyor. Sanatsal açıdan önemli filmler kadar, popüler sinema örnekleri de kitapta yer almış. Ünlü Zeki Müren filmi ‘Beklenen Şarkı’dan Kemal Sunal filmlerine, ‘Arabesk’ten ‘Nefes: Vatan Sağolsun’a, ‘Hababam Sınıfı’ndan ‘Fetih 1453’e... Kitapta en çok filmi olan yönetmen, yedi filmle Lütfi Akad. Ardından Atıf Yılmaz, Zeki Demirkubuz, Reha Erdem gibi eski ve yeni ustalar geliyor. Kitap, şubat ayında Remzi Kitabevi’nden çıkacak. Bu arada başka bir sinema yazarı Rıza Kıraç’ın da yeni romanı yayımlandı. 

BABAM FREUD’U BİLMEDEN ÖLDÜ

Rıza Kıraç, yeni romanı ‘Babam Freud’u Bilmeden Öldü’ ile yazarlığı sorguluyor. “Acaba edebiyatçılar milleti güzel sözlerle kandırmaya çalışanlar mıdır?” diye sorduğu kitabında kendi de yalın bir anlatım sunuyor, tam anlamıyla hayatın içinden bir dil kullanıyor. Geçtiğimiz yıl ‘Komşunun Kızıl Saçlı Sevgilisi’ adlı romanıyla okuyucuyla buluşan Kıraç, bu yıl ‘Babam Freud’u Bilmeden Öldü’ ile daha yalın ama derinliği daha çok olan bir hikâye sunuyor okuyucuya. Bilinen başarılı bir yazarken birden yazmayı kesen, neden yazmadığını sorgularken de asıl önemlisi neden yazmaya başlamış olduğunu kendine soran bir yazarın hesaplaşmasını anlatıyor. Her gece bir bar taburesi üzerinde zaman geçiren ‘isimsiz yazar’ her gecenin sonunda bir kadınla tanışıyor. O kadınlarla kurduğu diyalog ve yaşadıklarıyla aradığı soruların cevaplarını buluyor. Okumaya ne dersiniz?

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>İzmir´de geçen yıl kasım ayında Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi koyulan Öykü Arin,

Öykü Arin´in Annesinden Duygulandıran Paylaşım! Gözyaşlarını Tutamadı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor