• $ 6,8572
  • € 7,7014
  • 391.384
  • 116356
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
07 Ekim 2018 Pazar 00:01 | Son Güncelleme:

Huzurlarınızda FIFA 19

ENDER EREN

endereren@gmail.com

PES 2019'un ardından oyunculara sunulan FIFA 19, her ne kadar FIFA 18'e kıyasla çok farklı görünmese de, oynanışta yapılan ince ayarlar ve değişiklikler, oyun deneyiminde önemli farklılıklar getiriyor.

FIFA 19 için 'geçen yıldan bir farkı yok' demeden önce oyuna daha yakından bakmakta fayda var. İlk bakışta farkını göremiyorsunuz, ancak şeytan 'ayrıntıda' gizlidir önermesinin de altını çizmeden olmaz! Öncelikle kalecilerden başlayalım. FIFA 18’de kornere yavaş yavaş giden toplara saçma sapan koşmaları çok saç baş yoldurtuyordu. EA, bu sorunu biraz olsun bu sürümde çözmüşe benziyor. Kalecilerin yapay zekalarına dokunuşlar yapılmış. Ancak bunun yanında uzaktan şutlara olan kötü duruşları devam ediyor gibi.

Oyunun mekanikleri özünde aynı olsa da oynanış üzerine yapılan bir sürü ince ayar ve köklü değişimler var. Tabii bu değişimler ilk etapta taze ve harika hissettirse de tecrübeli FIFA oyuncularının tahmin edebileceği üzere kısa sürede eskiyorlar. Taze değişimler oldukları için ve oyunun da metası henüz oturmadığı için ilk etapta oldukça etkileyici gelebilir, ama FIFA’ların defoları oynadıkça ortaya çıkıyor. Oyuncunun top sürme yetenekleri, top kontrolü, sakinliği en az hızı kadar önemli olabiliyor. Tabii bu maç içerisindeki şartlara göre de değişkenlik gösteriyor. FIFA 17 ve 18’deki hızlı ve güçlüyse tamamdır mantığını şimdilik rafa kaldırabilirsiniz. Tabii EA Sports’un kötü bir huyu var, her yıl oyun çıktığında biraz zor olur ve bu rekabetçi oyuncuları mutlu eder. Tabii UEFA Avrupa Ligi ve Süper Kupa lisansları da artık EA Sports’ta, sadece Şampiyonlar Ligi’yle limitli değil. Bununla birlikte Avrupa Ligi’nin de FUT’ta daha fazla kart satmak amacıyla kullanılacağını tahmin etmek güç değil. Zaten kariyer modunda isim değişiklikleri, yeni spikerler ve azıcık da atmosfer bazlı değişiklikler dışında öyle aman aman bir yenilik görmüyoruz. Tabii pek çok oyuncu için doğru lisanslar büyük önem taşıyor. Premier Lig, Bundesliga, Serie A veya La Liga’da kariyer yapıyorsanız ve Avrupa Kupaları’nda mücadele edecekseniz kariyer modunuz hiç olmadığı kadar gerçekçi olacak.

Beklenen zam geldi... En düşük emekli ve memur maaşı ne kadar oldu?

Beklenen zam geldi... En düşük emekli ve memur maaşı ne kadar oldu?

Trabzon'da oluşturulacak bal ormanı 'şifa kaynağı' kestane bal&

Trabzon'da oluşturulacak bal ormanı ''şifa kaynağı'' kestane balı üretimini artıracak

Suudi Arabistan'da Kovid-19'a yakalanan çift Türkiye'ye getirildi

Suudi Arabistan'da Kovid-19'a yakalanan çift Türkiye'ye getirildi

İstanbul'un bu ilçelerde evi olanların başına talih kuşu k

İstanbul'un bu ilçelerde evi olanların başına talih kuşu kondu