• $ 6,2336
  • € 6,8843
  • 325.933
  • 105994
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Gökyüzünde neler oluyor?

OLGU ILGIN

olguilgin@gmail.com

Güneş’in 23 Eylül’de Terazi burcuna girmesiyle sonbahar dönemine girmiş bulunuyoruz. Astrolojik açıdan Güneş’in öncü burçlara girdiği zamanları önemseriz ve bu 3 aylık döneme dair birtakım öngörülerde bulunuruz. Öncü burçlar süreci değiştirerek başlatırlar. Yengeç burcuyla yaz, Terazi’yle sonbahar, Oğlak’la kış ve Koç’la ilkbahar ekinoksu başlar. Şimdi önümüzdeki 3 aylık dönemde bizleri neler bekliyor ve nasıl etkiler altında olacağız, bakalım mı?

Astrolojide “Işıklar” diye tabir ettiğimiz Güneş ve Ay’ın haritadaki birbiriyle etkileşimi çok önemlidir. Bu dönem Güneş Terazi burcunda Ay ise Balık burcunda. Yani birbirlerini direkt görmedikleri bizim farkındalık açısı dediğimiz konumda olacaklar. İlişkilerde yüksek farkındalık gerektiren bir dönem. Üstelik Neptün’e yaklaşan Ay, ilişkilerde belirsiz ve karşı tarafı tam da anlayamadığımız bir döneme işaret ediyor. Haritanın yükseleni 5 dereceyle Başak burcu. Yöneticisi Merkür Terazi burcunda ve Güneşle birlikte ilerliyor. Chiron bu dönem çok aktif olacak. Zaten 25’indeki Koç burcu dolunayı da bu etkilere daha fazla vurgu yaptı. Öncelikle ilişkilerimizdeki öz değer duygusu öne çıkabilir bu noktadaki yaralarımızı bize hatırlatacak kişi ve olaylar aktif olacaktır. Daha çok para kazanmak için çevresel ilişkilerimizi devreye sokmak, onlarla diplomasi çerçevesinde iletişim kurmak hatta ilişkilerimizi daha dengeli bir platforma taşıma arzumuz yüksek olacaktır. Ancak o kadar da masum değiliz gibi. Tüm bunları daha dengeli bir ilişki ve paylaşım için yapıyor gözüksek de, altta yatan neden kendi menfaatimiz olabilir.  Çünkü Güneş ve Merkür’ü yöneten Venüs Akrep burcunda. “Başkalarının kaynaklarından nasıl yararlanabilirim?” diyor. Yakın çevremiz kardeş ve akrabalarımız dahil olmak üzere tüm kaynaklarımızı kendi avantajımıza çevirmek isteyebiliriz. Bu etkiyi Jüpiter çoğaltıp besleyecek gibi. Üstelik birtakım avantajlarda elde edebiliriz.

KADIN FİGÜRLERDEN DESTEK

Venüs’ün Ay ve Neptün’le olan olumlu etkileşimi sayesinde gerekli destek kadın ve anne figürlerinden gelecek gibi. Ufak tefek sürprizler, duygusal olarak mutlu olma hissi, minik hediyeler bu dönem karşımıza çıkacak etkilerden bazıları. Ayrıca bu destek parasal avantajları da getirebilir. Ancak Venüs’ün yöneticisi Marsla olan zorlayıcı açısı da, kadın erkek ilişkilerinde bazı gerginlikleri gündeme getirebilir. Menfaatler çarpışabilir. Üstelik Mars Güney Düğüm’e ilerlerken ya davranış tekrarıyla aynı hatayı yapmamıza ya da eski sabit davranış kalıplarından farkındalıkla özgürleşmemize yanlışları görmemize hatta buradaki mücadeleci enerjiyi lehimize çevirmemize neden olabilir. Bu gerginliklerin neticesinde tutku dolu aşklar başlayabilir. Bu dönem yukarda da belirttiğim gibi, farkındalıkla geçirmemiz gereken bir dönem. Uranüs’ün Güneş ve Merkür’e yaptığı farkındalık açısı, parasal konulardaki çalkantının biraz daha sakin olabileceğini ancak yine de risk almadan dikkatli ilerlememiz yönünde. Uranüs’ün ne yapacağı belli olmaz çünkü. Ve tüm bu etkiler anın haritasında Satürn’e çıkıyor. Yani köklerimiz, hayatımızda kemikleşmiş olan konular, sorumluluklarımız… Altında ezildiğiniz ya da ezildiğini zannettiğiniz görevleri size kim verdi? Bu sorumluluklar size atanızdan babanızdan miras mı kaldı? Böyle gelmiş böyle gider mantığıyla gereksiz kendinizi hapsetmiş olabilir misiniz? Aşırı işkolik tavrınız, köle gibi adanmışlığınız her şeyi kontrol ederken sizi çok yıpratmış olabilir mi? Bu sorular etkileriyle size kendini hatırlatabilir bu dönem. Yenilikçi bir tutum benimseyebilir böyle gelmiş böyle gider mantığından özgürleşebilirsiniz. Yaşamda var olmak başlı başına bir sorumluluk. Önce kendi hayatınızın sorumluluğunu almalı kendinizi köklendirmelisiniz. Bu dönem yüksek farkındalıklar sizlerle olsun…

 


<p>Pazarkule ile Kastanies Sınır Kapısı arasındaki ara bölgede bekleyişini sürdüren düzensiz göçmenl

Yunan sınır güçleri düzensiz göçmenleri ses bombasıyla korkutmaya çalışıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Şehit haberlerinin ardından ünlüler harekete geçti! Bir bir iptal ediyorlar

Ünlüler 'İdlib' için tek yürek oldu! Dualarımız Mehmetçiklerimizle...