• $ 5,9174
  • € 6,5598
  • 296.473
  • 122620
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Dolaşarak para kazanmaya ne dersiniz?

MEHMET EMİN DEMİREZEN

emin.demirezen@aksam.com.tr

Rus teknoloji şirketi CompTek’in 1997’de piyasaya sürdüğü arama ve çeşitli otomasyon sistemlerinin genel platformu Yandex’in bir de para kazanma servisi var. Toloka adı verilen bu servis aracılığıyla bazı görevleri tamamlayarak kazanç elde edebilirsiniz…

Ek iş arayanlar ya da kolay işlerle para kazanmak isteyenlere göre nefis bir uygulama var. Üstelik bu işi kapmak için ne sağa sola cv yollayacaksınız ne de iş görüşmesi yapacaksınız. Tek şart denilenleri yapmanız. Toloka! Bu uygulama biraz Pokemon Go’ya benziyor ancak bu cebinizi dolduruyor. Şöyle ki, uygulama kullanıcıları hesap bilgilerini giriyor ve Yandex’in veri tabanının sağladığı haritayla çeşitli görevler alıyor. Görevi tamamladıkça da para kazanıyorsunuz. Yolunuzun üstünde ya da yakınınızda size iş vermek isteyen onlarca kişi olabilir ya da tam tersi vaktiniz yok ancak paranız varsa etrafınızdaki insanlara el oyalayıcı işleri verebilirsiniz. 

OLDUKÇA KÂRLI

Bu görevler arasında, ofiste unutulan anahtarı belirlenen yere getirmek, bir sunum hazırlamak, bir yerde bir yere yemek taşımak ya da evinizden anket doldurmak oluyor. Eskiden yalnızca internet üzerinden görevler gerçekleştiriliyordu şimdi işler büyüdü. İlana tıkladığınızda kullanıcının ne kadar ödediği ve görevin detaylarını görebiliyorsunuz. Son derece güvenilir zira işin ucunda Papara, Yandex.Money, PayPal veya Skrill ödeme sistemleri yer alıyor. Uygulama ücretsiz, yani denemek serbest. Üstelik dolar bazında para kazandığınız için bu işten epey kârlı çıkabilirsiniz.

TÜRKÇE DE KULLANABİLİRSİNİZ

Yandex Toloka, Yandex’in arama sonuçlarındaki istenmeyen içerikleri elemek için kurduğu ve bu içerikleri belirlemek üzere insanlardan faydalandığı, internetten para kazanmak isteyenlerin tercih ettiği bir sistem. İnternet üzerinden reklam tıklayarak para kazanma yöntemleri size reklam başına 0,001 dolar gibi ücretler teklif ederken, Toloka’da görev bulmanız halinde bir saatte birkaç dolar kazanç elde etmeniz zor değil. Yandex, arama sonuçlarında makinenin yapacağı hataları en aza indirgemek ve size daha gerçekçi sonuçlar göstermek için bu sistemden faydalanıyor. Türkçe olarak kullanabildiğiniz sistem, üyelerinin yaptığı değerlendirmeleri ele alarak arama motorunu optimize etmeye çalışıyor. Kullanıcılar, sisteme dâhil olarak ve görevleri yerine getirerek kazanç elde edebiliyorlar.

GÖREVİNE GÖRE PARA!

Görevler arasında 0,1 dolar, 0,2 dolar, 0,4 dolar ve daha değerlilerini bulmanız mümkün. Yeterince şanslıysanız, görevleri kaparak bir miktar para kazanmanız elbette mümkün.

Yandex Toloka görevleri nelerdir?

Her zaman yapabileceğiniz Yandex Toloka görevi bulamayacağınız için, sayfayı yer işaretlerinize ekleyip sıkça kontrol etmeniz gerekiyor. Görev sırasında ne yapacağınız, göreve göre değişiyor. Talimatları görmek için üzerinde “i” yazan düğmeye tıklamanız gerekiyor. Görevleri yerine getirirken istenenleri doğru biçimde yerine getirmeye dikkat edin, aksi halde başarı puanınız gerileyebilir ve daha kötüsü, yeni görevler alamayabilirsiniz. Eğer hiç görev alamıyorsanız,  toloka@support.yandex.com  adresine bir e-posta yazarak hesabınızın engellenip engellenmediğini sorabilirsiniz. Bunun yanında görevi yaparken sistemin görevi sonlandırması sizi şaşırtmasın. Bunun nedeni, görevlerin belirli bir kotayla kullanıcılara dağıtılması ve kota dolduğunda görevin görünmez hale gelmesi.


<p>Mecidiyeköy´de metrobüs ile kafa kafaya çarpışarak hayatını kaybeden motosikletli sürücünün kimli

Metrobüsle Kafa Kafaya Çarpışan Motosikletli Hayatını Kaybetti

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Kanal İstanbul için söylenen yalanlar ve gerçekler

Gökbey'e 'Kartal' dokunuşu! Türkiye'de üretilmeyen parçalar yerli olarak geliştirilecek