• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
25 Mayıs 2014 Pazar 01:45 | Son Güncelleme:

Bilinçaltına format...

Bilinçaltına format...

Geçmişinizde yaşadığınız ve hâlâ hatırlayıp üzüldüğünüz olumsuz bir olayı bilinçaltınızdan atmak isteyip de atamıyorsanız, Bilinçaltı Uzmanı İsmail Bülbül bu konuda yardımınıza koşuyor. Bülbül; “Biz geçmişini temizlediğimizde kişinin önü, ufku açılıyor ve tertemiz oluyor” diyor.

AYSUN YILDIZ
aysun.yildiz@aksam.com.tr

Reiki, 20. yüzyılın başında Japonya’da ortaya çıkan, enerji aktarımı ile ruhsal şifa vermeye dayalı olduğuna inanılan bir teknik. Bütün dünyada bu teknik üzerine eğitimler veriliyor. Reiki’yi insanlar daha çok bir şifa yöntemi olarak uyguluyor. Peki, aslında nedir Reiki? Sorularımızın cevaplarını almak için Bilinçaltı Uzmanı İsmail Bülbül’ün kapısını çaldık. Bilmediğimiz pek çok şey öğrendik. Bu konu üzerine DVD de çıkaran İsmail Bey aslında Almanya’da yaşıyor. Buraya sık sık eğitimler ve terapiler vermeye geliyor. Uzun yıllar işletmecilik yapmış. Reiki’nin ne olduğunu biliyormuş ama üzerinde derin derin düşünüp içsel gelişimler başlayınca “Ne oluyor bana?” demiş. Bunun üzerine sorgulamaya başlamış. “Ben kimim, nereden geldim, nereye gideceğim?” gibi. Bu soruların cevabını bulmak çok meşakkatli bir yol olmuş Bülbül için. 

4 yıl boyunca Reiki 1. aşamadan, 2. aşamaya geçememiş. Aslında geçmek istememiş. Çünkü bu konuda kafasındaki sorulara cevap bulamamış. Bu yüzden araştırmaya devam etmiş. Araştırmaları sonucundatatmin olamayınca, çocukluğundan beri tasavvufa olan merakını Reiki’yle birleştirmekte bulmuş çareyi. Bu süreçten sonra açılımlar olmuş ve Reiki’nin ne olduğunu ancak o zaman öğrenebilmiş. Reiki, Bülbül’e göre ilahi nur, şifa ve hayat enerjisi anlamına geliyor. İçsel bir açılımı da var. Bu teknik; ruh, zihin, beden üçgeninde çalışıyor. Önce içimizden başlayarak, aura katmanlarımız temizleniyor. Çakralarınızın açılmasıyla da elle şifa yöntemine kavuşuyorsunuz.

GEÇMİŞ GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİYOR

Bülbül; “Reiki Rabbimizin bize verdiği çok büyük bir hediyedir. Şifa yönüyle hayat enerjisi veya şifa enerjisi demek yerine ‘bu nedir’i önce çözmek gerekiyor. Onun için ben buna ‘İlahi nur’ dedim. Anlayıp tamamiyle kavrayabilmemiz için, aura çakralarımızı bulmamız gerekiyor. Çakraları, auraları anladığımızda Reiki kendiliğinden ortaya çıkıyor. Aura sisteminde 4 katman vardır. 1. katmanı üzerimize giydirilmiş bir beden daha olarak düşünün. Biz buna ‘eterik beden’ adını veriyoruz. Bu ‘eterik beden’in üzerinde 70 bine yakın enerji merkezciği bulunuyor. Bunların her biri, bizim beden gözeneklerimize denk geliyor. Eterik bedenimizin üzerinde bir katman daha var; ‘duygusal katman’ onun üzerinde ‘zihinsel katman’, onun üzerinde de alabildiğine geniş ‘kozmik katman’ var. Biz kozmik katmandan enerjiyi tertemiz alıyoruz. Herkes, her birey, her canlı… Fakat biz insanlarda bu enerji daha çok negatife dönüşüyor. Neden? Çünkü biz bilinçli varlıklarız, düşünen varlıklarız, beş duyuya sahip olan tek varlığız. Biz bunun getirisiyle yanlış ya da doğru düşünebiliyoruz. Onun için biriktirdiğimiz olaylar geçmişimize ve geleceğimizi şekillendiriyor. Geçmişimizde yaşadığımız olgular, pozitif-negatif dolayısıyla geleceğimizi şekillendiren de onlar. Burada bakış açımız çok önemli. Kişi; yargılayarak, suçlayarak, kıyaslayarak bakıyorsa otomatikman yargılayıcı düşünceye sahip olur. Onun getirisi de negatifliktir. İşte bunların hepsi telkin oluyor. Reiki seansıyla birlikte zihin temizleniyor. Terapi verdiğim kişinin artık benimle de bir alakası kalmıyor. Kanal oluyor ve enerjisi akmaya başlıyor.

ELLE ŞİFA

Tepe çakrasında akan enerji avuç içine gelir. Avuç çakraları da açılır ve böylece kişi kendine yönlendirilirse Reiki’yi kendine vermiş olur; başkasına yönlendirirse, başkasına vermiş olur. Ama kendinden vermezsin. Çünkü enerji zaten akar ve sen aktarıcısın.

BİLİNÇALT NEDEN ÇOK ÖNEMLİ?

Kodlama yapıldığı zaman temizlenme minimuma düşüyor. Bilinçaltı zaten ilk önce zihni çok yoruyor. Reiki, bizi yüzeye çıkan dertlerle yüzleştiriyor ve arınmak çok zor. Bilinçaltı terapisini herkese öneriyorum. Doktor tedavisiyle birlikte bilinçaltı terapisini yaptığımız zaman ‘depresyon, panik atak, bunalım’ diye bir şey kalmıyor. Kişinin mutsuz, depresif, bunalımda olması, geçmişten yani küçüklüğünden gelen negatif olaylardır. Biz geçmişini temizlediğimizde kişinin ufku açılıyor ve tertemiz oluyor. Ayrıca gelecekte olası bir rahatsızlığı da önlüyoruz. Hastalıkların çoğu psikolojiktir. Psikolojin iyiyse her şey iyi olur. Bu bilinçaltı seansımızda da, burada da çok önem arz ediyor. Her zaman iyi olanı düşünebilmek hayata da pozitif bakabilmek demektir. İç dünyamız neyse dış dünyamız da onu temsil eder. Sen huzurlu bir birey olursan; dış dünyanda da hep pozitif olanlar seni bulur. Bilinçaltı terapisi asla yargılamıyor, suçlamıyor…

BİLİNÇALTI SEANSINDAN SONRA

Bilinçaltımız temizlendikten sonra bizi rahatsız eden olaylardan, takıntılarımızdan kurtuluyoruz. Terapiden sonra rahatlıyoruz. Gözümüzü kapatıp baktığımızda sadece geçmiş aklımızda kalıyor ama bize hükmedemiyor. Takıntı haline getirdiğimiz ve düşündüğümüzde üzüldüğümüz şeylere karşı artık sinirlenmiyoruz, hatta hiçbir şey hissetmiyoruz. 3 yıl, 5 yıl geçti aradan, biri size hatırlattığında dahi “Evet, oldu bitti” diyorsunuz. Bireysel terapilerde herkesin meşrebine göre yol izliyorum. Burada da ruhsal öğretmenlik gibi bir şey yapıyoruz. Kişilerin aydınlanmasını, daha pozitif olmalarını sağlıyoruz. Ne demiş Hz. Mevlana “Geriye dönüp bakma, ‘niçin-neden?’ diye sorma”…

Eğer siz de Reiki ile ilgileniyorsanız; İsmail Bülbül’ün seminerlerine katılabilirsiniz. En yakın seminer, 7-8 Haziran’da 13.00-18.00 saatleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü’nde gerçekleşecek. 

 

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü