• $ 6,7841
  • € 7,4856
  • 373.95
  • 104954
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
30 Eylül 2018 Pazar 00:01 | Son Güncelleme:

'Avla'daki Selin'in 'Heves'li oyunculuğu

ONUR AKBAŞ

 onurakbastde@gmail.com 

 

Eğer imkan hasıl olsa vallahi şu Selin Seyven’e “Ejderha Dövmeli Kız” filmi serisinde baş rolü verirdim, şuraya yazıyorum herkesten de güzel oynar dalında da bütün ödülleri kazanırdı. Zira hayatın sillesini yemiş ezile ezile “psikopata bağlamış” sessiz sedasız intikamların insanı olmaya namzet bir insanı ondan güzel oynayacak kimse yoktur. İki bölümdür “Avlu” dizisindeki “Heves” karakterini takip edenler ne demek istediğimi çok iyi anlar…

ÖNEMLİ BİR KAYIP 

Tanıdığım oyuncular arasında İç/Orta Anadolu ağzını ve tiplemelerine en güzel canlandıran oyunculardan biriydi. Yakup Yavru (64), memleketi Amasya’da kendisine mezar yaptırdıktan 4,5 ay sonra, ödül almak üzere geldiği 25. Uluslararası Adana Film Festivali öncesi otel odasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. 

ECE ÜNER’İN HAKLI SİTEMİ 

Attığı “tweet”lerin birinde Ankara merkezli dört maddelik siteminden dördüne de katılmakla birlikte herkesi kendisi gibi Türkçe’de hassas zanneden Üner’in bu “tweet”ine bir şerh koymak isterim: Sürçmeyi hata addedenler hayatın her alanında sürçmemizi bekleyenlerdir. Lakin her alanda akraba kollanan memleketimde haber sunarken, “asgari” ücreti “askeri” şeklinde galatı meşhur haline getirenler kimin akrabası onu da merak etmiyor değilim. 

THIS IS US: HAYAT GİBİ

Ece Üner’in dediği gibi her alanda “sürçme” bekleyen “gizli hayranlarım” sevinmesin. Bu başlıktaki ibarenin o anlama gelmediğini bilecek kadar İngilizcem var, şükür. Efendim FOX’un “This is us”, isimli “ecnebiler”den uyarlama dizisinin adı “Hayat Gibi” şeklinde belirlenmiş. 


Selçuk Bayraktar'dan yeni paylaşım!

Selçuk Bayraktar'dan yeni paylaşım!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...

Türkiye'nin milli devi ''Fatih'' için geri sayım başladı