• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
26 Mart 2018 Pazartesi 01:00 | Son Güncelleme:

Zeytin çekirdeğini plastiğe dönüştürdü 

Zeytin çekirdeğini plastiğe dönüştürdü 

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OIB) Ar-Ge Proje Pazarı’nda birinciliği zeytin çekirdeğinden üretilen ve doğada kaybolan plastik kazandı. Yarışmada 10 projeye 210 bin TL ödül dağıtıldı. 

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) düzenlediği 7. Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışmasında, 10 girişimci proje sahibine 210 bin TL ödül dağıtıldı. Ar-Ge Proje Pazarı’nda birinciliğe zeytin çekirdeğinden doğada kaybolan ve antimikrobiyal biyoplastik granül üreten projesiyle Duygu Yılmaz ve ekibi layık görüldü. Komponent Tasarım Yarışması’ndaysa araçlardaki aerodinamik kayıpları azaltan projesiyle Emre Akgül ve Emre Uygun, karbon emisyonunu düşüren projesiyle Dr. Özgür Ertunç ve ekibi oldu. 

Yeni yatırımlar yolda

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Önümüzdeki günlerde Türkiye, elektrikli araçların kullanacağı batarya teknolojileriyle ilgili çok önemli yatırımların imzasını atacak” dedi. OİB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu: “2030’da araçların yüzde 30’u sürücüsüz olacak. Yeni ekosistemde bağlı araçlar ve iletişim önem kazanacak” açıklaması yaptı.

<p>24 TV Londra Temsilcisi Tayfun Salcı protestoların yaşandığı bölgeden Akşam TV'den Duygu Gecü Yüz

Londra'da İsrail Büyükelçiliği'nin duvarına tırmandılar

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı