• $8,1512
  • €9,7153
  • 454.094
  • 1375.91
23 Şubat 2019 Cumartesi 13:56 | Son Güncelleme:

Yerli otomobil için yedek parça görüşmesi başladı

Yerli otomobil için yedek parça görüşmesi başladı

Türkiye’nin Yerli Otomobil çalışması için çalışmalar hızla devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ve Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) görüşmelere başladı

TM Dijital Haber Merkezi

Türkiye’nin otomobili için oluşturulan ve “Yerli Babayiğit” olarak adlandırılan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) çalışmalarına son hızla devam ediyor. Grubun CEO’su olan Gürcan Karakaş’ın göreve başladıktan sonra ilk ziyaret ettiği kuruluş olan TAYSAD, Karakaş’ın söv verdiği görüşmelere sonunda başladı. İşte bu doğrultuda, TOGG ile TAYSAD Türkiye’nin otomobili ve onun ortaya çıkaracağı mobilite ekosistemindeki iş birliği fırsatlarını değerlendirmek ve hayata geçirmek üzere, oluşturdukları gruplar aracılığıyla ilk görüşmelere geçtiğimiz günlerde resmen başladı.

Söz konusu süreç ile ilgili açıklamalarda bulunan TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, “TAYSAD olarak Türkiye’de üretilen ve üretilecek her türlü araca sonuna kadar destek veriyoruz. Ülkemize daha çok otomotiv yatırımı gelmesini, daha çok araç üretilmesini ve ihraç edilmesini istiyoruz. Bu bağlamda bir Türk otomobil markasının doğuşuna yönelik girişimi de ilk günden desteklediğimizi tekrar vurgulamak isterim. Geçtiğimiz günlerde TOGG ile TAYSAD arasında, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından geliştirilip üretilecek araçta kullanılacak parçalar ve teknolojilerle alakalı teknik bir toplantı gerçekleştirildi, karşılıklı fikir alışverişi yapıldı” dedi.

<p><b >'ORUÇ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ  ZAYIFLATMAZ GÜÇLENDİRİR'<br></p><p>Orucun  bağışıklık sistemi

Koronavirüs oruç tutmaya engel mi?

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü