• $8,0637
  • €9,6686
  • 461.479
  • 1409.94
26 Şubat 2019 Salı 17:05 | Son Güncelleme:

Yeni Ssangyong Korando Cenevre’de tanıtıldı

Yeni Ssangyong Korando Cenevre’de tanıtıldı

Nissan Qashqai’nin rakibi olmaya çalışan Güney Koreli üretici Ssangyong, yenilenen Korando ile Qashqai’ye sağlam rakip olacak gibi görünüyor.

(TM Dijital Haber Merkezi)

Güney Koreli üretici Ssangyong, uzun yıllardır ülkemizde de yer alıyor. Pikap, SUV segmentinde geçmişteki tecrübelerini kullanan marka, dünyadaki büyük otomobil devlerine rakip olmaya çalışıyor. Ülkemizde bir süredir satılmayan Korando modelinin 4. Nesli ile bu rekabeti yakalamak isteyen marka, çok farklı bir tasarım ortaya koymuş. Daha köşeli hatlara sahip olan otomobil, markanın küçük SUV’u Tivoli’ye benzer bir tasarıma sahip. Eski versiyonundan çok farklı boyutlara sahip olmayan otomobil, 4410 mm uzunluğa ve 1830 mm genişliğe sahip. Eski modelden 35 mm daha yüksek olan otomobilin Ssangyong’a göre dış görünüşü dışında iç mekanında da büyük değişiklikler bizi bekleyecek. Tek bir fotoğrafı yayınlanan otomobilin, göstergelerinde 10.25 inçlik LCD gösterge paneli kullanılacak.

ÖNCE NORMAL MOTOR, SONRA ELEKTRİKLİ

Ssangyong’un verdiği bilgilere göre öncelikle 1.5 litre turbo benzinli ve 1.6 litre dizel motor seçeneğine sahip olacak olan otomobilin 2020 yılında elektrikli versiyonu yollarda olacak. Ssangyong’un İngiltere yöneticisinin söylediğine göre elektrikli versiyon beklenilenin üstünde bir off-road yeteneğine sahip olacak ve 4x4 sistemiyle sunulacak. Ssangyong’un daha önce bir E-SIV konseptinde kullandığı 190 beygirlik elektrikli motoru bu aracın elektrikli versiyonunda görebiliriz.

<p>İzmir'de Murat A. adlı şahıs annesinin eski eşi Mahmut Karşıcı'yı sokak ortasında pompalı tüfekle

Sokak ortasında pompalı dehşeti! Cinayet anları güvenlik kamerasında...

ABD'de araç çalan hırsız, polis tarafından vuruldu

Ankara semalarındaki flamingoların görsel şöleni ilgi çekiyor

İstanbul'da gece çamur yağdı, vatandaşlar soluğu oto yıkamacılarda aldı