• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
23 Mart 2018 Cuma 14:00 | Son Güncelleme:

Volkswagen’in amiral gemisi Volkswagen Touareg cesur stili ile ortaya çıktı

Volkswagen’in amiral gemisi Volkswagen Touareg cesur stili ile ortaya çıktı

Zirvenin yeni sahibi olmaya aday!

(aksam.com.tr / Çağatay Uğur)

Volkswagen, yeni Touareg ile SUV tarihinin en büyük sıçramayı yaşadığını söylüyor. VW’in yeni inovasyonu olan kokpit dizaynı ile ön plana çıkan otomobil, VW patronu olan Herbert Diess’in söylemiyle otomotiv dünyasının zirvesinde yeni bir kriter belirliyor. VW’nin neler yapacağının simgesi olduğunu söyleyen Diess, Toureg’in Çin’de tanıtılmasının en büyük nedenini bu otomobilin satışının %45’nin Çin pazarında olduğunu ve yeni haliyle daha çok tercih edileceğini söyledi.

Tasarım ögelerinde Asya ülkelerine özel bir tasarıma sahip olmayan otomobil, ülkemizde de bu yıl sonuna doğru satılması bekleniyor. 3.0 litre V6 dizel motor seçeneğine sahip olacak olan otomobilin iki farklı güç seçeneği ile sunulması bekleniyor. 282 beygir ve 228 beygir güçlere sahip olacak olan bu motorun önceki nesilde 300 beygir olması ve gücünün azalması ise yeni emisyon kriterleri nedeniyle olmuş diye tahmin ediyoruz. Yenilenen Touareg’de sürüş dinamikleri de geliştirilmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Dört tekerlekten çekişli olan otomobil, viraj dengesi için, aktif viraj çubuklarına sahip. Bu sayede daha iyi viraj alabilen otomobil, havalı süspansiyonu ile de her türlü koşulda yol almayı başarıyor.

Daha uzun daha dinamik

Volkswagen’in yeni tasarım diline hakim olan otomobilin uzunluğu bir önceki nesilden 77 mm daha artmış ve 4878 mm’ye çıkmış. 44 mm artan genişlik ile daha geniş bir iç mekan sunan otomobil, sportif tavan çizgisi ile 7 mm daha alçalmış. 810 litrelik devasa bagaj hacmi ile uzun yolculuklarda tüm yükünüzü sırtlanacak olan otomobilin ağırlığında da büyük bir değişim var. Alüminyum malzemelerin kullanımı ile 106 kg daha hafifleyen otomobil, bu sayede daha hızlı ve dinamik olmayı başarıyor.

<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır

İzmir'de denizin yüzeyini 'deniz marulu' kapladı

Halk pazarları Covid-19 tedbirleriyle açıldı