• $ 6,7688
  • € 7,6343
  • 366.799
  • 110022
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
28 Ekim 2019 Pazartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Volkswagen Manisa'da ekosistemi değiştirecek 

VW Manisa yatırımı hakkında konuşan Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Fabrika meslek liselerinden sanayi sitelerine kadar ekosistemi değişecek. Skoda olarak 5 yılda ilk 5’e gireceğiz“ dedi. 

SÜMER DEMİRCİLER

VW Türkiye’ye yatırımla ne kadar doğru bir karar verdiğini üretim başlayınca daha net görecek açıklaması yapan Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Manisa fabrikasında üretilmesi planlanan Passat ve Superb sedan sınıfında Avrupa’nın en fazla satılan iki modeli. Bu nedenle iki model arasında ülkemizde de aramızda hoş bir yarış olacak. Onlar kendi iddialarını ortaya koyacaklar, biz kendi iddiamızı ortaya koyacağız” dedi.  

KALİTE YÜKSELİYOR 

VW’nin yatırım yaptığı her yerde kaliteyi de yukarıya çektiğini vurgulayan Başar, “VW, sadece bir üretim tesisi açmakla kalmıyor çevresindeki ekosistemi de değiştiriyor. Fabrikayla birlikte öncelikle Manisa’daki meslek liseleri, sanayi siteleri, yan sanayi firmaları başta olmak üzere kalite yükselecektir. Bu markaları da olumlu etkileyecektir” diye konuştu. 

SATIŞ ADETLERİNİ TETİKLEYECEK 

Yatırım haberlerinin yayımlanması ve medyada çok sık yer bulmasıyla birlikte Skoda marka bilinirliği ve algısının çok yükseldiğine vurgu yapan Başar, “Yatırım haberleriyle doğru orantılı olarak Türkiye’de Skoda markası daha çok gündeme gelip, daha çok konuşulmaya başladı. Bu durumun olumlu etkileri satış adetlerinde de kısa süre sonra görünmeye başlayacaktır” açıklaması yaptı. 

5 YILDA İLK BEŞE GİRECEK 

5 yıllık planlarını da açıklayan Başar “Gelecek yıl segment olarak payımızı yüzde 92’ye çıkartacağız. Bu da bizim en geniş seçenek sunan ilk 5 marka içerisine sokacak. Teşkilat olarak da büyüyoruz. Bunun yaratacağı sinerjisiyle önümüzdeki 5 yıllı kapsayan planımızda yüzde 7 pazar payı ve en çok satan ilk 5 marka arasında yer almayı hedefliyoruz” dedi.

TALEP DAHA YÜKSEK 

Manisa fabrikasında Skoda Superb’in ağırlıklı olarak üretilmesini beklediklerini söyleyen Başar, “Skoda global ölçekte yılda toplamda 1.3 milyon adet üretim yapıp, 1.6 milyon adetlik talep gören bir marka. Bu nedenle yeni fabrika çok anlamlı bir yatırım olarak öne çıkıyor. Ayrıca esnek üretim yeteneği sayesinde talebe göre model geçişleri de mutlaka olacaktır” dedi. 

İKİ DİZEL BİR BENZİNLİ MOTOR

Skoda, yenilenen Superb ile birlikte Türkiye’de üç motor seçeneği sunuyor. Benzinli motorda 150 beygirlik 1.5 TSI tercih edilebiliyor. Superb’in dizel motorlarıysa 120 beygirlik 1.6 TDI ve 190 beygirlik 2.0 TDI olarak sıralanıyor. Tüm motorlarda 7 ileri DSG otomatik alınabiliyor. 2.0 litre TDI motorda 4x4 çekiş sistemi bulunuyor. Aracın fiyatıysa 170 bin TL’den başlıyor. 

13.500 YIL SONU HEDEFİ 

Başar,“ Skoda olarak 2019 yılı hedefimiz 13 bin 500 adetlik satış ile yüzde 4’e yakın pazar payına ulaşmak. 2019 Türkiye binek otomobil pazarının 350-400 bin seviyesinde yılı kapatmasını öngörüyoruz“ açıklamasında bulundu. 

 

 

 

Dünyanın gözü buradaydı! Çin ve Hong Kong arasında neler oluyor ?

Dünyanın gözü buradaydı! Çin ve Hong Kong arasında neler oluyor ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Bahçeleri Toplu Açılı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni'ne katılarak konuşma yaptı

İstanbul'da büyüleyici dolunay manzarası

İstanbul'da büyüleyici dolunay manzarası

Milli Savunma Bakanı Akar ve komutanlar sınır hattında

Milli Savunma Bakanı Akar ve komutanlar sınır hattında