• $8,1066
  • €9,7532
  • 460.778
  • 1377.23
26 Haziran 2018 Salı 11:15 | Son Güncelleme:

Volkswagen elektrikli yarış aracı rekor kırdı!

Volkswagen elektrikli yarış aracı rekor kırdı!

Almanya merkezli Volkswagen, Çin'de yılda 300 bin araç üreten fabrikasının kapasitesini ikiye katlamaya hazırlarken, şirketin ürettiği elektrikli yarış aracı pist rekoru kırarık rüştünü ispatladı.

Otomotiv sektöründe elektirkli araçların git gide bir standart haline gelmesine yaklaşırken, pistlerde de boy göstermeye başladı. Alman üreticisi Volkswagen, Çinli FAW ile ortaklığını kullanarak yılda 300 bin elektrikli otomobil üretimi ile dünyanın en büyük otomotiv fabrikalarından biri olan Foshan Plant'ın kapasitesini ikiye katlamaya hazırlanıyor. 

Elektrikli otomobillere önem veren şirket son olarak ürettiği elektrikli yarış aracı ile pistlerde de boy göstermeye başladı. Bunun üzerine Volkswagen, elektrikli yarış aracıyla pistlerde yapmış olduğu en hızlı dereceyi gerçekleştirmeyi başardı.

Volkswagen Motosport'un resmi Twitter hesabından paylaşılan bilgilere göre 7 dakika 57 saniyelik derecesi ile Romain Dumas'ın sürücülüğünde, Pikes Peak pistinin rekorunu kırmayı başardı. Volkswagen bu rekoru sürücüleriyle paylaşsa da bundan sonraki dönemlerde bu tür araçlara şaşırılmayacağını gösteriyor. 

Volkswagen 2025 yılına kadar dünya genelinde yılda 1 milyon adetlik elektrikli otomobil üretimine ulaşmayı planladığını açıkladı. 

<p>Türk SİHA'ları Rusların kabusu oldu. Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'da Bayraktar TB2'lerin kulla

Rusların kabusu oldu: Türk SİHA'larını vurdular ama yalnızca animasyonda

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi