• $ 5,3266
  • € 6,0458
  • 229.22
  • 101.971
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Volkswagen devasa fabrikadaki üretimi ikiye katlıyor

Volkswagen, artan elektrikli araç ve SUV ihtiyacına cevap verebilmek adına, Çin'de yılda 300 bin araç üreten devasa fabrikasının kapasitesini ikiye katlamaya hazırlanıyor. Volkswagen Group China CEO'su Prof. Dr. Jochem Heizmann, Günney Çin'deki bu mega fabrikaya yapılacak yatırımla Çin'i elektriklendirme sözünü tutacaklarını belirterek, "Foshan fabrikası Çin'deki elektikli stratejimizin önemli bir dönüm noktası olacak" dedi

x

Çinli FAW ile Volkswagen ortaklığı, yılda 300 bin araç üretimi ile dünyanın en büyük otomotiv fabrikalarından biri olan Foshan Plant'ın kapasitesini artırmaya hazırlanıyor. Devasa fabrikanın kapasitesi yakın zamanda ikiye katlanacak.

Fabrikadaki yeni kapasite, Volkswagen'in elektrikli otomobil üretme çalışmalarını hızlandırmak için kullanılacak.

Öte yandan Çin'de SUV talebinin artması nedeniyle artırılan kapasite aynı zamanda yeni SUV tipi araç üretimlerinde de kullanılacak. 

Şirketten yapılan açıklamada, VW ve Audi'nin en yeni elektrikli modellerinin Foshan fabrikasında üretileceği ve bu fabrikanın şirketin elektrikli araç stratejisinde çok önemli bir rol oynayacağı ifade edildi.

Çin'deki düzenlemeler birçok yabancı otomobil üreticisini ülkedeki elektrikli araç üretimi için büyük yatırımlar yapmaya zorluyor. Elektrikli araçlar için Çin'de önemli yatırım kararı alan firmalardan biri olan Volkswagen, geçtiğimiz yıl yılda 100 bin adet elektrikli araç üreteceğini açıklamıştı.

YILDA 1 MİLYON ADET

Volkswagen Group China CEO'su Prof. Dr. Jochem Heizmann, Günney Çin'deki bu mega fabrikaya yapılacak yatırımla Çin'i elektriklendirme sözünü tutacaklarını belirterek, "Foshan fabrikası Çin'deki elektikli stratejimizin önemli bir dönüm noktası olacak" dedi. 

Volkswagen 2025 yılına kadar dünya genelinde yılda 1 milyon adetlik elektrikli araç üretimine ulaşmayı planlıyor.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Rize´de elektrik sobasının devrilmesi sonucu evde yangın çıktı. Yagında, evde bulunan Sema Delibalta

Alevler arasından otizmli oğluyla birlikte çıktı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Borda verim 2 bin kata çıktı

Ceylan, kızı Melodi hakkında konuştu

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019