• $ 7,3086
  • € 8,5919
  • 477.068
  • 1076.09
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
13 Temmuz 2020 Pazartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Türkiye'nin otomobilinin cazibesi Alman şirketi Gebze'ye getirdi

Mühendislik devi Alman EDAG şirketi, yerli otomobilin geliştirme çalışmalarına katılmak için Gebze Bilişim Vadisi'nde ofis açtı. Şirket, Türkiye için personel alımına da başladı.

SÜMER DEMİRCİLER

Bursa Gemlik’teki fabrikasının temelini 18 Temmuz’da atmaya hazırlanan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) çalışmalarını hızla sürdürüyor. TOGG’un 2022’de yollara çıkartacağı elektrikli SUV’un geliştirme çalışmaları için Alman bağımsız mühendislik şirketi EDAG, Gebze Bilişim Vadisi’nde ofis açtı

AVRUPA PAZARI HEDEFTE

TOGG ile olan iş birliği kapsamında 600 metrekarelik Türkiye Ofisi’nin açılışıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan EDAG CEO’su Cosimo De Carlo; “Mayıs 2019’dan bu yana sorumlu mühendislik ortağı olarak TOGG’la başarılı bir iş birliği yürütüyoruz. Bu iş birliğinin geldiği noktada Türkiye’de de bir ofisimizin olması gerektiğine karar verdik. Çünkü TOGG’un Türkiye ve Avrupa’nın elektrikli ulaşımına (e-mobility) önemli katkı sağlayacağından eminiz” diye konuştu.

EKOSİSTEM KURULUYOR

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ise “TOGG için yola çıkarken, ‘varsa Türkiye’den firmalarla, henüz Türkiye’de yoksa da dünyadaki en iyilerle çalışacağız’ demiştik. Dünyada 60 noktaya ulaşan bir ağ içinde çalışan mühendislik şirketi EDAG’ın TOGG’un çekim alanına girerek Türkiye’ye ve Bilişim Vadisi’ne gelmiş olmasını ‘Mobilite Ekosistemi’ oluşturmak olan ana hedefimize doğru bir adım daha attığımızın kanıtı olarak görüyorum” dedi. 

VINFAST’I DA GELİŞTİRDİ 

Birçok fuarda kendi tasarımı araçları da sergileyen EDAG, kısa süre önce Vietnam’ın ilk milli markası VinFast’ı da geliştirdi. Şirket, ilk nesil Mercedes B Serisi başta olmak üzere birçok dünya devine geliştirme hizmeti verdi. 

BİLİŞİM VADİSİ’NE EKİP KURUYOR

EDAG’IN Bilişim Vadisi’ndeki merkezinin yönetimini Mertcan Kaptanoğlu yürütecek. Kaptanoğlu, yakın zamanda 30 mühendisten oluşan güçlü bir ekip kuracak. EDAG Grubu uzun vadede Türkiye’deki faaliyetlerini stratejik olarak genişletmeyi planlıyor. Şirket Türkiye operasyonları için personel alımına da başladı. İlk etapta tasarım, geliştirme mühendisleri alımı için ilanlarını da yayınladı.

DÜNYA DEVLERİNE HİZMET VERİYOR

Araç mühendisliği, elektrik-elektronik ve üretim çözümleri alanlarında hizmet sunan EDAG, bu yetkinliğiyle müşterilerine orijinal fikir, tasarım, ürün geliştirme ve prototip yapımından anahtar teslimi üretim sistemlerine kadar pek çok konuda destek sağlıyor. Başta BMW Mercedes, VW, Audi olmak üzere neredeyse tüm markalarla hizmet veren şirket geçen sene 781 milyon euro ciro yaptı. EDAG’ın 8.488 çalışanı bulunuyor.

Lise boş kontenjanlar 2020 listesi yayında mı?

Lise boş kontenjanlar 2020 listesi yayında mı?

Hint sinemasının ünlü aktörü Aamir Khan, Niğde'de

Hint sinemasının ünlü aktörü Aamir Khan, Niğde'de

BİM 11 Ağustos 2020 aktüel ürünler kataloğu yayınla

BİM 11 Ağustos 2020 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı!

Suyun bilmediğiniz faydaları

Suyun bilmediğiniz faydaları