• $ 7,3631
  • € 8,7169
  • 460.112
  • 1083.83
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
18 Temmuz 2020 Cumartesi 08:01 | Son Güncelleme:

Türkiye'nin Otomobili yuvasına kavuşuyor

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TOGG) tarafından 22 milyar TL'lik öngörülen yatırımla inşa edilecek yerli ve milli otomobil fabrikasının temeli bugün atılıyor. Tören saat 17.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak. Törene pandemi nedeniyle 100-150 davetli katılacak.

SÜMER DEMİRCİLER

YILLIK KAPASİTE 175 BİN

Törende TOOG CEO’su Gürcan Karakaş, Bakan Mustafa Varank ve TOBB Rifat Hisarcıklıoğlu birer sunum yapacak. Ardından da tüm babayiğitlerin sahneye çıkmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından inşaat başlatılacak. Daha önce tanıtımı Erdoğan tarafından yapılan otomobiller de tören alanına götürüldü. Bu arada TOGG’nin dün sitesinden yapılan paylaşımlarda fabrika binası ile birlikte ölümsüzlüğü simgeleyen Gemlik’in simgesi zeytin ağacı ile laleyi çağrıştıran yönetim binası paylaşıldı. ‘Üretimden daha fazlası’ olarak tanımlanan tesisin toplam inşaat alanı 1.2 milyon metrekareyi geçecek.

Yılda 175 bin adet üretim kapasitesiyle kurulacak tesis tam kapasiteye ulaştığında doğrudan 4 bin, dolaylı 20 bin kişiye istihdam sağlayacak. Fabrikadan ilk otomobil ise 2022’de banttan inecek.

Türkiye'nin otomobili yuvasına kavuşuyor

TARİHİ TÖREN BUGÜN

Gemlik’teki tören alanında tüm hazırlıklar tamamlandı.

300 BİN KİŞİ İSMİNİ YAZDIRDI

Türkiye’nin heyecanla beklediği tarihi törene özel olarak başlatılan kampanyaya 300 bine yakın kişi ismini yazdırdı. Tarihi ana iz bırakmak isteyvvenler www.yeniliktebendevarim.com adresine kayıt oluyor. Sitede toplanan isimler Gemlik’teki üretim merkezinde bir kapsül içinde saklanarak tarihe bir iz olarak kalacak.

George Floyd'un ölümüne ait yeni görüntüler ortaya çıktı

George Floyd'un ölümüne ait yeni görüntüler ortaya çıktı

İşte Türkiye ve Yunanistan'ın askeri gücü!

İşte Türkiye ve Yunanistan'ın askeri gücü!

Kahve keçiler tarafından keşfedildi! Kahveyle ilgili bilinmeyen 8 gerçek

Kahve keçiler tarafından keşfedildi! Kahveyle ilgili bilinmeyen 8 gerçek

Konya'da eşsiz güzelliğe sahip nilüferler suda görsel ş&#x

Konya'da eşsiz güzelliğe sahip nilüferler suda görsel şölen sunuyor