• $ 5,7063
  • € 6,3683
  • 260.642
  • 102556
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Türkiye’de üretilen Fiat Egea’nın sportif versiyonu Cenevre’de

Türkiye’de üretilen ve Avrupa’ya ihraç edilen Fiat Egea, Avrupa’da Tipo ismiyle satışta. Tüm donanımları ve tüm gövde tiplerinin ülkemizde üretildiği Egea’nın artık daha sportif bir seçeneği var ve bu seçenek ilk defa Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı.

TM Dijital Haber Merkezi

Geliştirme faaliyetlerinin birçoğunun ülkemizde yapıldığı ve Avrupa’da Tipo ismiyle satışta olan Fiat Egea, tüm dünyada büyük beğeni topluyor. 2015 yılında ülkemizde dünya prömiyeri yapılan otomobilin, 500 bininci üretimi geçtiğimiz günlerde banttan indirilmişti. Tüm donanımları ve tüm karoser seçenekleri ile ülkemizde üretilen Egea, bu sefer daha sportif versiyonu ile ortaya çıktı. Cenevre’de ortaya çıkan Egea Sport-Tipo Sport seçeneği, farklı bir görüntü ortaya çıkartıyor.

İlk kez Cenevre’de gösterimi yapılan Fiat Tipo/Egea Sport ile ilgili olarak Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu “Egea, 2018 yılında Türkiye’nin de dâhil olduğu; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Bölgesi’nde 146 bin adet satışa ulaştı. İtalya’da geçtiğimi yıl 40 bin adetten fazla müşterinin tercihi olarak, yine kompakt sınıfta liderliği bırakmayan Egea/Tipo, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda başarısını sürdürmeye devam ediyor. Kompakt sınıftaki başarılı oyuncumuz, yeni tasarım özellikleri sunan versiyonlarıyla daha da güçlenerek Türkiye’yi gururlandırmaya devam edecek” yorumunda bulundu.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

İsrail Doğu Kudüs´te Filistinlilere ait binayı patlayıcıyla yıktı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Bir ay boyunca limonlu su içerseniz ne olur?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları